2018 BMW X5 daha ayrıntılı göründü

2018 BMW X5 daha ayrıntılı göründü
2018 BMW X5 modeli test edildiği esnada yine ajan kameralara tutuldu. Resimlerde ilk dikkat sürükleyen şey taşıt üzerindeki kamuflajın evvelkilere göre oldukça eksiltildiği oldu. Buna direnerek de yeni X5’in geliştirme sürecinin neredeyse bitirildiği neticesini çıkarabiliriz.

Şimdiki X5 modeli 2013 senesinin sonlarından beri satışta. Bunu bir bakıma zafer olarak görebiliriz. 2016 senesindeki plug-in hybrid versiyonun da seriye ilave edilmesi oldukça yenilikçi bir hareket oldu. Ancak, Bavyeralı üreticinin rakiplerini geride vazgeçebilmesi için bundan daha aşırısına lüzumu var. İşte 2018 BMW X5 modeli bütün de bu esnada devreye giriyor.

Ayrıca Bkz.Yeni Peugeot 4008 coupe-SUV modeli 2020 senesinde gelecek
 

Köklü bir başkalaşım yok 

Kamuflajın neredeyse asgariye indirilmesi sayesinde vasıtanın bazı tasarım ayrıntılarını görme fırsatı tutuyoruz. Genel olarak X5’in dış tasarımında köklü farklılıklar yapıldığı söylenemez. Ancak, daha özele indiğimizde yine şekillendirilmiş farlar ve stop lambalarının oranla daha dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Profilden baktığımızda da ön ve arka balçıklıkların daha öncekine kıyasla daha çok vurgulandığını görebiliyoruz. Ayrıca, daha kalın bir D sütunu da dikkatlerden kaçmayan ayrıntılar arasında yer alıyor.

 

Ön ızgara çok daha heybetli 

Gördüğümüz kadarıyla en büyük farklılık ön tarafta yer alıyor. BMW’nin aşina ikiye ufalanmış ızgarası şimdiki modellerde de minik değil. Ancak prototip üzerindeki ızgaranın çok daha heybetli durduğunu söylemek muhtemel. Görünen o ki X7 iPerformance konseptinde gördüğümüz dev ızgara yalnızca X7’nin yapım modeliyle hudutlu kalmayacak.

Yeni BMW X5 modelinin 2018 seneyi içerisinde bayilerdeki yerini alması bekleniyor. Daha sonra ise onu büyük kardeşi X7 izleyecek.