2018 Mercedes-Benz CLS’nin teaser görüntüleri gelmeye devam ediyor

Yeni jenerasyon 2018 Mercedes-Benz CLS bu hafta Los Angeles Araba Fuarı’nda tanıtılacak. Alman araba devi vasıtanın örtüsünü kaldırmadan evvel Twitter hesabı üzerinden iki adet teaser paylaştı. Yayınlanan ilk karanlık teaser vasıtanın ön kısmını gösterirken LED gündüz farları ve ön ızgara gibi öğelerini ortaya koyuyor. Araba muhtemelen metalik kırmızı renkle sahneye çıkacak.
 

Ayrıca Bkz.Tesla Roadster “özel opsiyon kutuyu” ile daha ivedi hızlanacak

Vasıtanın içini gösteren ikinci teaser ise kabin kısmında, merkezi bilgi-cümbüş sistemi ve gösterge oturumunu birleştiren geniş bir oturumun yer aldığını sarihe çıkarmış vaziyette. Ayrıca kırmızı temalı LED etraf aydınlatması ve hava girişlerindeki aynı renkteki ayrıntıların da oldukça şık durduğunu söylemek gerek.
 
CLS’nin C, E ve S serilerindeki modeller gibi MRA platformunu kullanması ve eş motor alternatifleriyle gelmesi bekleniyor. Başka Bir Deyişle vasıtanın muhtemelen dört, altı ve potansiyel sekiz silindirli turbo şarjlı benzinli ve dizel motor alternatifleri olacak. Kısa zaman evvel arabaya ait ajan fotoğraflar da yayınlanmıştı. Kamuflajlı olsa da bu görüntüler sayesinde zati 2018 Mercedes-Benz CLS‘nin nasıl görüneceğine dair az çok bir fikre sahip olmuş gidişattayız.