2019 Ford Focus ST Wagon tanıtıldı

2019 Ford Focus ST Wagon tanıtıldı

2019 Ford Focus ST Wagon tanıtıldı Bütün Ebatta Gör

Dördüncü nesle geçiş yapan Ford Focus’un daha atletik olan ST versiyonu geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Şimdi de bu atletik versiyonun ikinci gövde tipi olan 2019 Ford Focus ST Wagon üzerindeki örtü kaldırıldı. Ford, yeni Focus ST Wagon’un ilk resimlerini paylaştı.

Hipotez edebileceğiniz üzere 2019 Ford Focus ST Wagon’un kaputu altında rastgele bir sürpriz yok. Daha evvel duyurulduğu gibi atletik hatchback ile aynı alternatiflere sahip. Benzin tarafında 276 atlık 2.3 litre EcoBoost turbo birim göre alırken, dizel seçim edenler için de 187 atlık 2.0 litre EcoBlue turbo motor bulunuyor. Her iki motor da standart olarak 6 ileri manuel şanzımanla çalışıyor, fakat EcoBoost motorda 7 ileri otomatik şanzıman seçeneği de sunuluyor.

Ayrıca Bkz. “2019 Ford Focus ST tanıtıldı: 2.3L EcoBoost ile 280 at”

Performans odaklı özellikler 

2019 Ford Focus ST Wagon, iki ay evvel tanıtılan atletik hatchback kardeşinin tüm performans odaklı özelliklerinden yararlanıyor. Elektronik hudutlu kaydırmalı diferansiyel, manuel şanzımanda sunulan rev-matching özelliği, anti lag teknolojisi ve muhtelif sürüş modları bahsettiğimiz bu özelliklerden kimileri. Ön ve arkada sırasıyla %20 ve %13 oranında sertleştirilmiş süspansiyonlar, çift pistonlu kaliperler, büyük fren diskleri ve Electric Brake Booster teknolojisi de yeni Focus ST ailesinin özellikleri arasında.

2019 Ford Focus ST Wagon tanıtıldı Bütün Ebatta Gör

2019 Ford Focus ST Wagon, tasarım olarak standart Focus ailesindeki ST-Line kolisinden çok da değişik görünmüyor. Fakat radyatör ızgarasındaki petek deseni, siyah yan aynaları, özel alaşım jantları ve arka taraftaki büyük egzoz çıkışları sayesinde standart modelden değişik olduğunu sezdiriyor. Ford’un paylaştığı iç mekan resimleri 2019 Ford Focus ST Wagon’un valiz hacmine yoğunlaşıyor. Henüz valiz hacmiyle alakalı bir bedel paylaşılmamış, fakat özellikle arka koltuklar dayandığında oldukça geniş bir alan vadettiği göze çarpıyor. 

2019 Ford Focus ST Wagon maliyeti

2019 Ford Focus ST Wagon’un İngiltere’deki başlangıç maliyeti 30 bin 595 pound olarak tanımlanmış. Bu da vasıtanın hatchback versiyonundan bin 100 pound daha pahalı olduğu anlamına geliyor.

Foto Galeri | 12 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.