2019 Nissan Navara’nın ayrıntıları muhakkak oldu: Daha konforlu ve daha faydalı

2019 Nissan Navara'nın ayrıntıları belirli oldu: Daha konforlu ve daha bereketli

2019 Nissan Navara'nın detayları belli oldu: Daha konforlu ve daha verimli Bütün Ebatta Gör

2019 Nissan Navara’yı Avrupa’daki alıcılarıyla buluşturmaya hazırlanan Japon üretici, taşıtla alakalı daha fazla bilgi ve görsel paylaşmayı da önemsememe etmedi. Tasarımında pek bir başkalaşım kollanmayan 2019 Nissan Navara’nın selefine göre daha konforlu, marifetli ve yakıt tüketimi düşük bir vasıta olduğu belirtiliyor.

2019 Nissan Navara’nın kaputu altındaki 2.3 litre dört silindirli dizel motor artık tüm versiyonlarda çift turbolu olarak sunuluyor. Mevzubahisi motorun giriş seviyesi 160 at efor ve 425 Nm tork üretirken, bir sonraki versiyon ise 190 at efor ve 450 Nm tork sunuyor. Dizel motorun aynı zamanda çelik pistonlar ve karbon kaplı piston segmanları ile aktüellendiği belirtiliyor.

Daha düşük sıkıştırma oranı, yeni pompa sayesinde çoğaldırılan yakıt tazyiki ve geliştirilen soğutma sistemi de 2019 Nissan Navara’nın motorunda yapılan iyileştirmelerden. SCR Seçici Katalist İndirgeme teknolojisi ve partikül filtresine sahip yeni egzoz sistemi de yenilikler arasında. Bu sayede 2019 Nissan Navara’nın hiç olmadığı kadar faydalı ve pak bir vasıta olduğu söyleniyor.

2019 Nissan Navara'nın detayları belli oldu: Daha konforlu ve daha verimli Bütün Ebatta Gör

2019 Nissan Navara’nın dizel motoru standart olarak 6 ileri manuel şanzımanla kombine ediliyor. Yenilenen şanzımanın daha gelişmiş bir sürüş tecrübeyi sağladığı, vites geçişlerinin ve senkronizasyonun geliştirildiği ifade ediliyor. Opsiyon olarak sunulan 7 ileri otomatik şanzımanın da daha konforlu ve tepkisel olacak biçimde elden geçirildiği belirtiliyor.

Ayrıca Bkz. “Türkiye’de üretilen elektrikli arabaların ÖTV’si iade edilecek”

Çok noktadan iletişimli, 5 kollu arka süspansiyon sistemine sahip olan Nissan Navara’nın bu özelliği 2019 model seneyi ile beraber King Cab başka bir deyişle tek kabinli versiyona da geliyor. Bu özellik sayesinde konforu, sürüş tecrübeyi ve yük kapasitesi çoğalan Navara King Cab’in artık 1,115 ila 1,180 kilogram arasında yük taşıyabileceği ifade ediliyor. Arka kısma ilave edilen 2 kademeli helezon yaylarla yüksekliğin 25 mm kadar çoğaldırıldığı ve fren sisteminin elden geçirildiği de verilen bilgiler arasında.

Aktüel Nissan Navara Almanya’da 28 bin euro’dan başlayan maliyetlerle satılıyor. Türkiye’deki başlangıç maliyeti ise 157 bin 300 TL.

Foto Galeri | 48 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.