2019 Opel Corsa’nın tasarımına dair ilk ipucu görseli paylaşıldı

2019 Opel Corsa'nın tasarımına dair ilk ipucu görseli paylaşıldı

2019 Opel Corsa'nın tasarımına dair ilk ipucu görseli paylaşıldı Bütün Ebatta Gör  

PSA Grubu yeni 2019 Opel Corsa’nın gelişim sürecinde sona yanaşıldığının sinyallerini vermeye başladı. Geçtiğimiz hafta ajan kameraların tuttuğu kamuflajlı resimlerden görme uğru elde ettiğimiz vasıtanın ilk fotoğrafı teaser görüntüsü bugün paylaşıldı. PSA, ilk teaser’da 2019 Opel Corsa’nın farlarına dikkat sürüklemek istiyor.

2019 Opel Corsa’nın ilk fotoğrafı teaser’ı vasıtanın genel hatlarına müteveccih ipucu vermekten ziyade nasıl bir far tasarımına sahip olacağını gösteriyor. Buradan kavradığımız kadarıyla yeni Corsa’nın aydınlatma grubunda matrix LED farlar kullanılacak. Fakat bu alternatifin üst seviye ekipmanlarda kullanılması, baz kolilerde ise ajan resimlerde gördüğümüz halojen farlarla yola devam edilmesi muhtemel görünüyor.

2019 Opel Corsa'nın tasarımına dair ilk ipucu görseli paylaşıldı Bütün Ebatta Gör

Dördüncü nesil olarak yollara çıkacak 2019 Opel Corsa’nın CMP platformu üzerine inşa edildiği öğreniyor. Dolayısıyla taşıt yeni Peugeot 208 modelinin platform ikizi olacak. Ebat olarak büyük bir metamorfoz yaşamayacak modelin eksen mesafesinin azıcık daha uzaması, bunun sonucunda da selefine mukayeseyle daha iyi bir hayat alanı ve valiz hacmine sahip olması bekleniyor.

Ayrıca Bkz. “2019 Volkswagen Jetta GLI Amerika Birleşik Devletlerindeki fuarda tanıtıldı”

2019 Opel Corsa’da PSA Grubu’nun motorları kullanılacak. Dolayısıyla kaputun altında üç ve dört silindirli Puretech benzinli birimlerle karşılaşmak olası. 1.6 BlueHDi birimler de motor gamının dizel tarafını oluşturacak. Tasarımında GT X Experimental konseptinden izler taşıması beklenen yeni Opel Corsa’ya ilerleyen zamanlarda bütün elektrikli bir versiyon da eşlik edecek.

2019 Opel Corsa'nın tasarımına dair ilk ipucu görseli paylaşıldı Bütün Ebatta Gör

2019 Opel Corsa’nın eylül ayındaki Frankfurt Araba Fuarı’nda dünya prömiyerini hakikatleştirmesi bekleniyor. Avrupa’daki satışların 2019 sonlarında başlaması beklenirken, elektrikli Opel Corsa’nın da 2020 ortalarında satışa sunulması bekleniyor.

Foto Galeri | 13 Görsel Görüntüle