2019 Skoda Kamiq’in iç mekanından ilk görüntü geldi

2019 Skoda Kamiq'in iç mekanından ilk görüntü geldi

2019 Skoda Kamiq'in iç mekanından ilk görüntü geldi Bütün Ebatta Gör  

Geçtiğimiz günlerde Avrupa’da satışa sunacağı yeni crossover’ın Skoda Kamiq olarak adlandırılacağını söyleyen Çekyalı üretici, Cenevre’de tanıtacağı vasıtayla alakalı ipuçları paylaşmaya devam ediyor. 2019 Skoda Kamiq crossover, kabininden ilk fotoğrafı görüntülerle karşınızda.

2019 Skoda Kamiq, geçtiğimiz sene tanıtılan Vision RS konseptindeki gibi yatay bir multimedya ekranına sahip. Paylaşılan görselde 9.2 inç büyüklüğünde karşımıza çıkan bu ekranın sadece üst kutularda standart olması güçle olası. Alt doğru inildikçe daha ufak ekranlar karşımıza çıkacaktır. Mevzubahisi ekranın sürücünün dikkatini dağıtmamak ismine göz hizasına yerleştirilmesi de Skoda’dan aşina olduğumuz bir özellik.

Ayrıca Bkz. “Makyajlı 2020 Volkswagen Passat tanıtıldı: Yeni motor ve teknolojiler”

2019 Skoda Kamiq crossover’da Virtual Cockpit ismi verilen dijital gösterge oturumu opsiyonel olarak sunulacak. Çekyalı üretici, bu sistemde kullanılan 10.25 inç ebadındaki ekranın “bu sınıftaki en büyük ekran” olduğunu ifade ediyor. Yanlardaki havalandırmaları neredeyse kapıyla bir tam haline getiren Skoda, bu değişin kabini daha rahat ve geniş gösterdiğini belirtiyor. Bakır, kırmızı ve beyaz olmak üzere üç değişik aydınlatma alternatifine sahip olan kabinde, konforu çoğaldırmak ismine ön sırçada, arka koltuklarda ve direksiyonda ısıtma özelliği opsiyon olarak sunuluyor.

2019 Skoda Kamiq'in iç mekanından ilk görüntü geldi Bütün Ebatta Gör  

400 litre valiz hacmi sunacak 

2019 Skoda Kamiq modelini MQB A0 platformu üzerine geliştiren Çekyalı üretici, hayat alanının rahatlığı mevzusunda oldukça iddialı. 2,651 mm eksen mesafesine sahip crossover’da arka yolcuların 73 mm diz mesafesine sahip olduğu söyleniyor. Valiz hacmini 400 litre olarak söyleyen Skoda, arka koltuklar dayandığında bu kıymetin 1,395 litreye kadar yükseldiğinin altını çiziyor.

Yapısı itibariyle Karoq ve Kodiaq modellerinin altında konumlanacak 2019 Skoda Kamiq, Mart ayında kapılarını kalemtıraş olan Cenevre Araba Fuarı’nda gösterilecek.

https://www.skoda-storyboard.com/en/press-releases/skoda-kamiq-a-first-look-into-the-interior/ Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.