2019 Skoda Superb tanıtıldı: Hibrit alternatifi ve yeni teknolojiler

2019 Skoda Superb tanıtıldı: Hibrit alternatifi ve yeni teknolojiler

2019 Skoda Superb tanıtıldı: Hibrit seçeneği ve yeni teknolojiler Bütün Ebatta Gör

Son günlerde sık sık teaser görselleriyle karşımıza çıkan 2019 Skoda Superb üzerindeki örtü sonunda kalktı. Makyaj harekâtından geçirilen Superb, Bratislava’da tertip edilen özel bir faallik kapsamında tanıtıldı.

Tasarım olarak ufak aktüellemelerle kanaat eten 2019 Skoda Superb, teknik tarafta ise hem marka hem de model özelinde ehemmiyetli bir yeniliğe konut sahipliği yapıyor. Makyajlı Superb’in kalbinde artık plug-in hybrid, başka bir deyişle şarj edilebilir hibrit alternatifi bulunuyor. Bunun yanı gizeme 2019 Skoda Superb, LED Matrix farlara sahip ilk Skoda modeli olma özelliği de taşıyor. Ayrıca taşıtın sedan versiyonda 8 mm, wagon versiyonda ise 6 mm uzadığı belirtiliyor.

2019 Skoda Superb tasarımdaki başkalaşımlar 

2019 Skoda Superb’in ön suratındaki radyatör ızgarasının azıcık daha genişleyip farlarla birleştiğini görüyoruz. Ayrıca ön tamponun altındaki hava girişleri yine planlanmış ve bu alanda LED sis farlarına yer verilmiş. 2019 Skoda Superb’de LED Matrix teknolojisine sahip farlar ve devingen sinyal lambaları bulunuyor. Taşıtın arka tarafında da yeni LED stoplar ve devingen sinyal lambaları mevcut. Bu sayede arabanın daha fark edilebilir olması sağlanmış.

2019 Skoda Superb tanıtıldı: Hibrit seçeneği ve yeni teknolojiler Bütün Ebatta Gör

2019 Skoda Superb’in kabininde de bazı yenilikler mevcut. Anahtarsız çalıştırma özelliğinin standart olarak sunulduğu taşıtta, krom ayrıntılar ve yüksek malzeme niteliği ile daha şık bir görünüm elde edilmiş. Konsolun merkezinde 9.2 inç dokunmatik ekrana sahip bilgi-cümbüş sistemine yer verilirken, hemen altındaki kablosuz şarj bölmesi de genişletilmiş. LED ambiyans aydınlatması ve kapı altı logo yansıtma özelliklerinin yanı gizeme, seçim edilen teçhizat seviyesine göre Alcantara gibi yeni koltuk döşemeleri de ilave edilmiş.

Ayrıca Bkz. “Yeni Kia kompakt SUV’un kabininden ilk görüntüler geldi”

2019 Skoda Superb’in yeni güvenlik teknolojileri 

2019 Skoda Superb modelindeki tek yeni teknoloji farlar değil elbette. Skoda’nın amiral gemisi modeli makyajla beraber Sezgisel Sürat Hakimiyeti ve Sezgisel Yaya Koruma özelliğine sahip Ön Çarpışma Asistanı’nın en son versiyonlarıyla donatılmış. Bunlardan ilki, ön sırçadaki kamera ve navigasyon sisteminden elde ettiği bilgilerle taşıtın süratini otomatik ayarlayabiliyor. 2019 Skoda Superb’de ayrıca Acil Gidişat Asistanı da bulunuyor. Bu teknoloji acil gidişatlarda direksiyona müdahale ediyor, gerektiğinde vasıtayı tamamen durdurabiliyor. Bunun yanı gizeme Şerit Değiştirme Asistanı ve Âmâ Nokta İhtar sistemi de mevcut.

2019 Skoda Superb tanıtıldı: Hibrit seçeneği ve yeni teknolojiler Bütün Ebatta Gör

3 benzin, 3 dizel ve 1 hibrit motor alternatifi 

2019 Skoda Superb’in kaputu altında 3 benzinli ve 3 dizel alternatif mevcut. Benzinli tarafın giriş seviyesinde 150 bg’lik 1.5 TSI bulunuyor. Bu motor 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG ile eşlenebiliyor. Bir üst seviyede ise 190 bg ve 272 bg efor çıkışları bulunan 2.0 TSI birim var. Bu iki alternatifte de 7 ileri DSG standart olarak sunulurken, 272 bg’lik alternatifte bir de dört tekerlekten sürüş opsiyonu etkin oluyor. 2019 Skoda Superb’in dizel alternatifleri 120 bg’lik 1.6 TDI ile başlıyor. Yalnızca 7 ileri DSG ile eşlenen bu versiyonu 150 bg ve 190 bg versiyonları bulunan 2.0 TDI motor takip ediyor.

Saf elektrik modunda 55 kilometre erim

Gelelim hibrit versiyona. 2019 Skoda Superb iV olarak adlandırılan taşıtta Passat GTE’den tanıdığımız bir sistem mevcut. 1.4 TSI benzinli motor ve 114 bg’lik elektrik motorunun sentezinden oluşan sistem toplamda 218 bg efor ve 400 Nm tork üretiyor. Mevzubahisi sistem 6 ileri otomatik şanzımanla çalışıyor. Saf elektrikli erimi 55 kilometre olarak söylenen 2019 Skoda Superb iV’nin pili 3 saat 30 dakikada doluyor. Taşıtın yakıt tankı ve pili bütün dolu biçimde 850 kilometre yol gidebileceği söylendi.

Foto Galeri | 43 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.