2019 Volkswagen Jetta GLI Amerika Birleşik Devletlerindeki fuarda tanıtıldı

2019 Volkswagen Jetta GLI ABD'deki fuarda tanıtıldı Bütün Ebatta Gör  

Biz şu gizemeler Avrupa’da satışa sunulacak makyajlı Volkswagen Passat’la ilgilenirken Alman üreticinin bir başka modeli 2019 Volkswagen Jetta GLI da Şikago Araba Fuarı’nda görücüye çıktı. Yedinci jenerasyonuna kavuşan vasıtanın hem tasarımı hem de sürüş zindeleri yenilendi. İşte 2019 Volkswagen Jetta GLI modelinin özellikleri:

2019 Volkswagen Jetta GLI’ın yenilenen dış tasarımında siyah ve kırmızı renklerle tutulan hoş bir kontrast dikkat sürüklüyor. Bu kontrast, tanıtım taşıtının ızgarasında ve jantlarında karşımıza çıkıyor. Daha da gelişen petek ızgara, kırmızı kaliperler, yeni hava girişlerine sahip ön tampon ve çift krom egzoz çıkışına konut sahipliği yapan yeni arka tampon vasıtanın dikkat sürükleyen tasarım unsurları arasında. Yeni Jetta GLI’ın standart teçhizatları arasında LED farlar ve bu modele özel 18 inç alaşım jantlar bulunuyor.

2019 Volkswagen Jetta GLI ABD'deki fuarda tanıtıldı Bütün Ebatta Gör  

2019 Volkswagen Jetta GLI’ın dış tasarımındaki kırmızı/siyah kombinasyonu içeride de devam ediyor. Siyah rengin yoğun olduğu kabinde kırmızı dikişlere ve trim parçalarına yer veriliyor. Baz modellerde kumaş koltuklar standart olarak sunulurken, ten döşeme de opsiyon listesinde bulunuyor. Yeni Jetta GLI’ın öteki standart teçhizatları arasında ısıtmalı koltuklar, çift bölgeli klima, ambiyans aydınlatması ile Apple CarPlay ve Android Auto takviyesine sahip bilgi-cümbüş sistemi bulunuyor. Dijital gösterge ekranı, 400 watt BeatsAudio ses sistemi, telematik ve daha aşırısı da seçim edilebilecek özellikler arasında.

Ayrıca Bkz. “2019 Cenevre Araba Fuarı’nda sergilenecek arabalar”

2019 Volkswagen Jetta GLI’ın kaputunun altında Golf GTI’da da kullanılan 2.0 litre dört silindirli turbo birim vazife yapıyor. 230 at efor ve 350 Nm tork üreten bu motor, standart olarak 6 ileri manuel ile eşlenirken 7 ileri DSG de opsiyon olarak sunuluyor. Bağımsız arka süspansiyona sahip yeni süspansiyon sistemi sayesinde vasıtanın şasisi standart Jetta’ya göre 15 mm kadar alçaltılmış. İşletmenin elektronik hudutlu kaydırmalı diferansiyelini kullanan vasıtada Golf R modelinden alınan fren sistemi bulunuyor.

2019 Volkswagen Jetta GLI ABD'deki fuarda tanıtıldı Bütün Ebatta Gör  

2019 Volkswagen Jetta GLI’ın yaz aylarında ABD’de satışa çıkması bekleniyor. Maliyeti ise henüz emin değil. Yeni Jetta GLI’ın tıpkı standart Jetta gibi Türkiye’de satılması tasarlanmıyor.

Foto Galeri | 49 Görsel Görüntüle