2020 Audi TT RS Coupe ve Roadster tanıtıldı

2020 Audi TT RS Coupe ve Roadster tanıtıldı

2020 Audi TT RS Coupe ve Roadster tanıtıldı Bütün Ebatta Gör  

Geçtiğimiz sene 20. seneye özel makyaj işleminden geçirilen Audi TT’nin ardından Audi TT RS Coupe ve Roadster modellerine de beklenen aktüelleme geldi. Tasarım alanında hafif başkalaşımlar barındıran modellerin ön tamponundaki daha büyük hava girişleri ve yeni arka spoiler dikkat sürüklüyor.

2020 Audi TT RS Coupe ve Roadster modellerinde LED farlar standart olarak sunulurken, matrix LED farlar ve OLED geri vites lambaları da opsiyon listesinde yer alıyor. Yeni TT RS’te modele özel Kyalami Green, Pulse Orange ve Turbo Blue dahil sekiz değişik gövde rengi bulunuyor. Ayrıca yeni modeller Mat Alüminyum ve Parlak Siyah ismi verilen tarz kutularıyla da özelleştirilebiliyor. Bu koliler, vasıtanın ön lipini, arka spoiler’ını, RS logolarını ve Audi logosunu daha besbelli hale getiriyor.

2020 Audi TT RS Coupe ve Roadster tanıtıldı Bütün Ebatta Gör  

2020 Audi TT RS Coupe ve Roadster modellerinin kabininde yeni RS Design kutusunun getirdiği kırmızı ve mavi trimler mevcut. Opsiyonel olarak sunulan MMI Navigation Plus’ta sesli komut ve kablosuz irtibat noktası gibi özellikler sunuluyor. 12.3 inç ebadında Virtual Cockpit sürücü ekranından vasıtanın lastik tazyiki ve tork dahil pek çok bilgi görüntülenebiliyor. Taşıtında müzik dinlemeyi hoşlananlar için de Bang & Olufsen imzali 680 watt ses sistemi kullanılıyor.

Ayrıca Bkz. “2019 Skoda Kamiq’in iç mekanından ilk görüntü geldi”

Kaputun altında başkalaşım yok 

2020 Audi TT RS modellerinin kaputunun altında ise rastgele bir başkalaşım yok. 2.5 litre beş silindirli birim 400 at efor ve 480 Nm tork üretmeye devam ediyor. Üretilen efor 7 ileri S-Tronic şanzıman ve Quattro dört tekerlekten çekiş sistemi aracıyla tüm tekerleklere aktarılıyor. 2020 Audi TT RS modelleri bu sayede 0-100 kilometre/s süratlenmesini 3.7 saniyede bitiriyor. Alıcılar dilerse 250 kilometre/s ile sınırlanan maksimum sürati 280 kilometre/s’e kadar yükseltebiliyor.

2020 Audi TT RS Coupe ve Roadster tanıtıldı Bütün Ebatta Gör  

Makyajlı 2020 Audi TT RS Coupe ve Roadster modelleri için Avrupa’daki ön siparişler 7 Şubat tarihinde açılacak. Almanya’daki başlangıç maliyetleri Coupe için 67 bin 700 euro, Roadster için de 70 bin 500 euro olarak tanımlanmış. İlk teslimatların Nisan-Mayıs aylarında başlaması bekleniyor.

Foto Galeri | 65 Görsel Görüntüle