2020 Bentley Flying Spur tanıtıldı: Dört tekerlekten manipülasyona sahip ilk Bentley

2020 Bentley Flying Spur tanıtıldı: Dört tekerlekten manipülasyona sahip ilk Bentley

2020 Bentley Flying Spur tanıtıldı: Dört tekerlekten yönlendirmeye sahip ilk Bentley Bütün Boyutta Gör

2020 Bentley Flying Spur üzerindeki örtü bugün kalktı. Üçüncü nesil olarak karşımıza çıkan taşıt, sınıfının en lüks ve en gelişmiş arabayı olarak lanse edildi. İşte 2020 Bentley Flying Spur modelinin yeni tasarımı ve teknolojileri:

2020 Bentley Flying Spur’un dış tasarımındaki metamorfoz için evrim kalitesinde diyemesek de, yeni nesil olmanın getirdiği hatırı sayılır aktüellemeler mevcut. Yapılan değişler, lüks sedanın tasarımını aynı platformu paylaştığı Continental GT’ye yanaştırmış gibi görünüyor. Matrix LED farlar, 21 inçlik jantlar, dikey şeritli büyük radyatör ızgarası ve “B” biçimi oluşturan stoplar 2020 Bentley Flying Spur’un dikkat sürükleyen tasarım unsurları arasında. 22 inçlik jantlar ve panoramik sırça tavan gibi ayrıntılar da opsiyon listesinde. Ayrıca, ön taraftaki yeni Flying B logosu da aydınlatmalı ve Rolls-Royce modellerindeki gibi kaputun içini saklanabiliyor.

Ayrıca Bkz. “Araba satışlarındaki kan kaybı sürüyor: Satışlar Mayıs ayında %55 eksildi”

130 mm uzayan dingil mesafesi arkada cömert bir alan sunuyor

2020 Bentley Flying Spur’un hayat alanı selefine mukayeseyle çok daha rahat. Bu da dingil mesafesindeki 130 mm gibi cömert bir çoğalıştan ileri geliyor. Lüks sedanın kokpiti de Continental GT’ye büyük oranda benziyor. Saklanabilen 12.3 inçlik bilgi-cümbüş ekranıyla başlayan çağdaş değişler HD dijital gösterge oturumuyla, arka yolculara sunulan dokunmatik uzaktan hakimiyet ekranıyla ve tavanın tamamını kaplayan panoramik sırça tavanla devam ediyor.

2020 Bentley Flying Spur tanıtıldı: Dört tekerlekten yönlendirmeye sahip ilk Bentley Bütün Boyutta Gör

2020 Bentley Flying Spur’un kaputu altında 6.0 litre çift turbo W12 birim bulunuyor. 635 at efor ve 900 Nm tork üreten motor, 8 ileri çift anlamalı şanzımanla çalışıyor. Bu bedeller, yeni nesil Flying Spur’un 0-100 kilometre/s süratlenmesini 3.8 saniyede bitirmesine ve maksimum 333 kilometre/s sürate çıkmasına olanak veriyor.

Dört tekerlekten manipülasyon sistemine sahip ilk Bentley 

2020 Bentley Flying Spur, Elektronik Dört Tekerlekten Manipülasyon sistemine sahip ilk Bentley olma özelliğine sahip. Ayrıca lüks sedandaki havalı süspansiyon sisteminde hava hacminin yüzde 60 daha fazla olmasını sağlayan üç hazneli havalı yaylar kullanılıyor. Bunun yanı gizeme, evvelden 60:40 oranında ön-arka efor dağılımı yapan dört tekerlekten çekiş sistemi de yenisiyle değiştirilmiş ve artık dingiller arasındaki efor dağılımını lüzuma göre tanımlıyor.

Sonbaharda siparişe açılacak 2020 Bentley Flying Spur’un teslimatlarına 2020 senesinde başlanacağı belirtiliyor. Taşıtın maliyeti ise henüz muhakkak değil.

Foto Galeri | 16 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.