2020 BMW M3 modeli kamuflajlı olarak kış testlerini tutuldu

2020 BMW M3 modeli kamuflajlı olarak kış testlerini tutuldu

 

Yeni jenerasyon 2020 BMW M3 modeli bütün kamuflajlı olarak çıktığı kış testlerinde kameralara tutulmaktan kurtulamadı. Böylece Bavyeralı üreticinin yeni jenerasyon model için hazırlıklarına devam ettiği de sarihçe görülmüş oldu.

2020 BMW M3 modeli kamuflajla sarıp sarmalandığı için şimdilik tasarımı hakkında pek bir şey söylemek olası değil. Gördüğümüz kadarıyla genel gövde yapısının pek değiştiği söylenemez. 3 Tezsi’nin ebatlarını sürdüren yeni sedan bu açıdan basitlikle şimdiki F80 modeliyle karıştırılabilir. Ancak, bu test taşıtı muhtemelen imal modelinde görmeyeceğimiz daha az biçimli yan aynalara ve hafif farklı bir kaput biçimine sahip. Ayrıca kamuflajın altında kalan ön farlar ve stop lambalarının yenilendiğini de hesaba katabiliriz.

Altıncı jenerasyon M3 modeli’nin bu sene çıkışını yapacak olan yeni 3 Tezsi’ni takiben 2019’un Eylül ayındaki Frankfurt Araba Fuarı’nda tanıtılması mümkün.

 
Ayrıca Bkz.Skoda Vision X konseptinin kroki görüntüleri paylaşıldı
 

Şimdiki M3 modeli yapımdan erken kalkabilir 

BMWBlog’un haberine göre 2018’in Haziran ayındaki Otto partikül filtresi montajı için gereken yeni test ihtiyaçları sebebiyle şimdiki M3 modelinin imaline bu Mayıs ayında son verilebilir. İddia edilene göre, bu filtrenin geçimli bir biçimde ilave edilmesi için egzoz sisteminde çok fazla farklılık yapmak gerekiyor. BMW’nin de bu farklılıkları yapmak yerine M3 yapımını erken durduracağı söyleniyor. M4’şan imaline ise yeni filtre ile beraber kesinti olmadan devam edilecek.

 

Hibrit motor kullanılmayacak 

Öteki pek çok üretici performans modellerini hibritleştirme yoluna giderken, yeni jenerasyon M3 modeli yalnızca benzinli motor kullanmaya devam edecek. Motorun şimdiki çift turbolu 3.0 litre sıralı 6 silindir motorun geliştirilmiş bir versiyonu olması mümkün görünüyor.