2020 Ford F-İvedisi Super Duty, 7.3 litre V8 motoruyla tanıtıldı

2020 Ford F-Tezsi Super Duty, 7.3 litre V8 motoruyla tanıtıldı

2020 Ford F-Serisi Super Duty, 7.3 litre V8 motoruyla tanıtıldı Bütün Ebatta Gör  

Amerika Birleşik Devletleri’nin büyük ve eforlu pickup sınıfında kozlarını paylaşan üreticiler, “heavy duty” serilerini birbiri arkasına aktüellemeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda sahneye çıkan RAM Trucks ve GMC’den sonra gizeme Ford’a geldi. Amerika Birleşik Devletleri merkezli üretici 2020 Ford F-Seris Super Duty ailesini görücüye çıkardı.

2020 Ford F-İvedisi Super Duty ailesine yeni model seneyi ile beraber yapılan en ehemmiyetli ilave etmelerden biri 7.3 litrelik V8 motor oldu. Standart olarak sunulan 6.2 litre benzinli V8’in yanına ilave edilen bu birim, “sınıfının en eforlu benzinli V8 motoru” olarak lanse edildi. Mevzubahisi motorun teknik bilgileri henüz söylenmezken, taşıtın sürükleme ve yük kapasitesini yeterli ölçüde çoğaldırdığı belirtildi.

2020 Ford F-Serisi Super Duty, 7.3 litre V8 motoruyla tanıtıldı Bütün Ebatta Gör  

2020 Ford F-İvedisi Super Duty ailesine yeni gelen özelliklerden biri de 10 ileri otomatik şanzıman oldu. 6 ileri şanzıman ile aynı alanı kapladığı söylenen yeni şanzımanın sadece 1.6 kilogram daha ağır olduğu ifade edildi. Basmakalıp, Tow/Haul, Eco, Slippery ve Deep Sand gibi sürüş modları sunan şanzımanın 7.3 litre benzinli V8 ve yeni jenerasyon 6.7 litre dizel V8 birimle eşlenebildiği söylendi. Dizel motorun yeni enjeksiyon sistemi ve elden geçirilen turbo geometrisi sayesinde daha fazla efor ve tork ürettiği belirtildi.

Yeni versiyonda sunulan teknolojiler 

Ön suratı daha iyi soğutma sağlamak için yenilenen 2020 Ford F-İvedisi Super Duty ailesinde yeni LED farlar, yine planlanan ön ve arka tamponlar, valiz kapağı ve stop lambaları kullanılmış. Trim niteliği rakımlan kabinde ise 10 makineye kadar kablosuz ulaşım ihtimali veren 4G LTE modem dayanağına yer verilmiş. Kablosuz şarj parçalaması gibi opsiyonel özelliklerin de sunulduğu vasıtada Pro Trailer Backup Assist özelliği sayesinde römork sürüklemek daha basit hale getirilmiş.

2020 Ford F-Serisi Super Duty, 7.3 litre V8 motoruyla tanıtıldı Bütün Ebatta Gör
7.3 litre V8 motor 

2020 Ford F-Series Super Duty serisinde daha tehlikesiz bir sürüş için muhtelif sürücü asistanlarına yer verilmiş. Şerit takip asistanı, römorku da içeren âmâ nokta ihtar sistemi, yaya idrak etme ve özerk acil gidişat frenine sahip ön çarpışma asistanı bunlardan kimileri. Tüm bu özelliklerin üst kutularda standart olduğu verilen bilgiler arasında.

Foto Galeri | 29 Görsel Görüntüle