2020 Kia Optima’nın tasarımı ortaya çıktı

2019 SEMA fuarının en deli vasıtaları [Galeri]

2020 Kia Optima'nın tasarımı ortaya çıktı Bütün Ebatta Gör

Kia, Güney Kore’de K5 adıyla satışa sunduğu sedan modelinin altıncı jenerasyonu üzerindeki örtüyü kaldırdı. Bu model Optima’nın ikizi olduğundan, Avrupa’da satılacak 2020 Kia Optima’nın tasarımı da sarihe çıkmış oldu.

Paylaşılan görsellere baktığımızda, 2020 Kia Optima’nın radyatör ızgarası ve farlarında “Tiger Nose Evolution” ismi verilen yeni tasarım dilinin izlerini görüyoruz. Ön balçıklıklara kadar uzanan ve “kalp atışı” ismi verilen LED gündüz farları Cadenza modeline atıfta bulunuyor. Geniş hava girişlerine sahip ön tampon ve adaleli motor kaputunun da vasıtayı oldukça atletik gösterdiğini söyleyebiliriz.

2020 Kia Optima’nın yan kısmında büyüklüğü 16 ila 19 inç arasında değişen yeni jantlar, arabaya liftback havası veren meyilli tavan hattı ve krom ayrıntılarla bezeli yeni çerçevesiz sırça tasarımı göze çarpıyor. 2020 Kia Optima’nın arka tarafında ise kalp atışı motifini devam ettiren ve boydan boya uzanan LED stoplar ile krom egzoz çıkışlarına konut sahipliği yapan difüzör dikkat sürüklüyor.

Ayrıca Bkz. “2020 Skoda Octavia tanıtıldı: İşte tasarımı ve tüm özellikleri”

Kia, yeni Optima’nın selefine mukayeseyle 50 mm kadar uzadığını ve 25 mm genişlediğini söylüyor. Eksen mesafesi de 2805 mm’den 2850 mm’ye çıkarılan taşıtın yüksekliği ise daha yere yakın bir profil oluşturmak ismine 20 mm düşürülmüş.

2020 Kia Optima’nın kabin görüntüleri henüz yayınlanmadı. Fakat daha evvel paylaşılan çizimler iç mekanda da büyük başkalaşımların olduğunu haber veriyor. Yine planlanan kokpit kısmında üç kollu direksiyon, onun hemen artta ise bitişik gibi görünen dijital gösterge ve multimedya ekranları göze çarpıyor.

Güney Kore’de Kia K5 ismi verilen model önümüzdeki ay satışa sunulacak. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da satılacak 2020 Kia Optima’nın piyasaya girmesi ise bir sonraki seneyi bulacak gibi görünüyor.

Foto Galeri | 9 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.