2020 Volkswagen Golf’nam kokpitinden ilk fotoğrafı görüntü geldi

2020 Volkswagen Golf'nam kokpitinden ilk fotoğrafı görüntü geldi

2020 Volkswagen Golf'ün kokpitinden ilk resmi görüntü geldi Bütün Ebatta Gör

Ekim ayında tanıtılması tasarlanan 2020 Volkswagen Golf ile alakalı yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Alman üretici Volkswagen, tertip ettiği paydaşlar buluşmasında yeni jenerasyon Golf 8’in iç ve dış tasarımı hakkında ipuçları veren kroki görüntülerini paylaştı. Paylaşılan görsel, 2020 Volkswagen Golf’nam kabinine ilk bakış kalitesinde.

2020 Volkswagen Golf’nam kokpitine baktığımızda, selefine mukayeseyle daha çağdaş ayrıntılara sahip olduğunu görüyoruz. Konsolun merkezindeki kumpas, yerini daha sade bir görünüme vazgeçmiş. Üst taraftaki havalandırmalar iptal edilerek Golf 8’in yenilenen bilgi-cümbüş ekranı yukarıya taşınmış. Bu ekranın dijital gösterge oturumuyla neredeyse bitişik olması sağlanmış. Hava çıkışları merkezdeki ekranın hemen altına yerleştirilmiş. Bu kısımdaki fiziksel düğme sayısı da gözle görülür derecede eksiltilmiş.

2020 Volkswagen Golf'ün kokpitinden ilk resmi görüntü geldi Bütün Ebatta Gör

2020 Volkswagen Golf’nam sürücü ve ön yolcuyu ayıran kısmında, yeni vasıtaların bırakılmaz özelliklerinden biri olan kablosuz şarj parçalamasına yer verilmiş. Yeni jenerasyon Golf 8 ile beraber, otomatik modellerdeki ananesel vites topuzundan bırakılmış. Onun yerine elektronik park freninin bitişiğine minik bir vites düğmesi yerleştirilmiş. Aynı zamanda, üzerinde pek çok işlev tuşu bulunduran direksiyon da 2020 Volkswagen Golf ile beraber yenilenmiş.

2020 Volkswagen Golf, hafif hibrit teknolojisiyle gelecek 

Alman üreticinin paylaştığı görüntülerden biri de 2020 Volkswagen Golf’nam dış tasarımına ait. Karşımızda duran çizim, daha evvel tutulan ajan görüntülere oldukça benziyor. Volkswagen logosundan farlara doğru uzanan ince ızgara, tasarımı elden geçirilen farlar ve daha atletik görünen tampon ilk göze çarpan ayrıntılar arasında. Ayrıca yandan bakıldığında omuz çizgisinin yükseldiği fark edilebiliyor.

Ayrıca Bkz. “2019 Audi A4 ailesi tanıtıldı: Yeni motorlar ve hibrit yardımı”

Ekim ayında tanıtılacağı duyurulan 2020 Volkswagen Golf, benzinli ve dizel birimlerin yanı gizeme ilk defa 48 Volt hafif hibrit teknolojisiyle satışa sunulacak. Hibrit motorlu Golf 8’in elektrik modunda 80 kilometre erime sahip olacağı da gelen bilgiler arasında.

Foto Galeri | 22 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.