48 inç multimedya ekranına sahip Byton M-Byte elektrikli SUV, son tasarımıyla Frankfurt’ta

48 inç multimedya ekranına sahip Byton M-Byte elektrikli SUV, son tasarımıyla Frankfurt'ta

48 inç multimedya ekranına sahip Byton M-Byte elektrikli SUV, nihai tasarımıyla Frankfurt'ta Bütün Ebatta Gör

Yakında piyasaya çıkacak elektrikli vasıtalar arasındaki en dikkat çekici modellerden biri olan Byton M-Byte SUV’un tasarımını pek çok defa gördük. Fakat vasıtanın son tasarımı başka bir deyişle yapıma hazır hali ilk defa Frankfurt’ta gösterildi.

48 inçlik dev bilgi-cümbüş ekranına sahip ilk araba’ olarak lanse edilen Byton M-Byte SUV’un en dikkat çekici özelliği natürel ki bu ekran. Taşıttaki ekran bolluğu, kokpit süresince uzanan bu kavisli ekranla da bitmiyor. Sürücü ve ön yolcunun uzağında kalan bu ekranın hakimiyeti, direksiyonun merkezindeki 7 inçlik dokunmatik ekrandan ve ön koltuklar arasındaki 8 inçlik bir başka dokunmatik ekrandan yapılıyor. Natürel ki bu ekranlar dışında surat tasvire, ses ve hareket idrak etme gibi operasyonlarla da hakimiyet muhtemel.

Ayrıca Bkz. “Makyajlı 2019 Mitsubishi L200 Türkiye maliyeti ve özellikleri”

Fuarın en alaka çekici vasıtalarından biri olmayı muvaffak olan Byton M-Byte’ın giriş seviyesinde arka dingil üzerine konumlandırılmış tek elektrik motoru bulunuyor. 200 kW 272 at efor üreten bu motor, 72 kWh pilden beslenerek tek şarjla 360 km WLTP erime olanak tanıyor. Vasıtanın aynı zamanda dört tekerlekten sürükleyişli versiyonu da mevcut. Bu versiyonda, ön ve arkada bulunan iki elektrik motoru toplam 300 kW 408 at efor üretiyor. 95 kWh’lık daha büyük bir pilden enerji alan motorlar 435 km erim sunuyor.

48 inç multimedya ekranına sahip Byton M-Byte elektrikli SUV, nihai tasarımıyla Frankfurt'ta Bütün Ebatta Gör

Byton M-Byte elektrikli SUV, satıldığı bölgeye bağlı olarak 3.7 ve 22 kW arasında değişen AC şarj ve 150 kW’a kadar DC şarj yardımı sunuyor. 150 kW şarj istasyonunda pilin yüzde 80 doluma erişmesi takribî 35 dakika sürüyor. Bu da çift motorlu versiyon için yarım saat şarj ile 350 kilometre erim anlamına geliyor.

Şuanda Frankfurt Araba Fuarı’nda ziyaretçilerin alkışına sunulan Byton M-Byte elektrikli SUV’un Avrupa başlangıç maliyeti 45 bin euro olarak tanımlanmış. Dünya genelinde 50 binin üzerinde ön sipariş aldığı söylenen vasıtanın 2020’nin ortalarında satışa sunulması tasarlanıyor.

Foto Galeri | 35 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.