600 atlık hibrit motora sahip BMW Vision M Next konsepti tanıtıldı

600 atlık hibrit motora sahip BMW Vision M Next konsepti tanıtıldı

600 beygirlik hibrit motora sahip BMW Vision M Next konsepti tanıtıldı Bütün Ebatta Gör

Geçtiğimiz günlerde teaser görselleriyle karşı karşıya olduğumuz BMW Vision M Next konsepti bugün tanıtıldı. Firmanın Münih’teki NextGen konferansından görücüye çıkan konsept, M performans ünitesinin geleceğine ışık yakalıyor.

İki kapılı spor bir coupe olarak karşımıza çıkan BMW Vision M Next konsepti, genel yapısında itibariyle i8’e oldukça benziyor. Ancak ayrıntılara inildiğinde bu iki modeli birbirinden değişik kılan değişlerle karşılaşmak muhtemel. Baştan alt bariz hatlara sahip olan gövdede mat gri ve neon turuncu ikilisinin kontrolünü görüyoruz. Öyle ki bu kombinasyon arka jantlarda dahi kendini gösteriyor.

600 beygirlik hibrit motora sahip BMW Vision M Next konsepti tanıtıldı Bütün Ebatta Gör

Ön suratı domine eden geniş böbrek ızgara, son teknoloji OLED farlar ve ince stoplar, martı kanat kapılar ile arkadaki hava kanalları ve kızgın difüzör BMW Vision M Next konseptinin dikkat sürükleyen tasarım ayrıntıları arasında. Surat tarife teknolojisiyle açılan kapılar, çoğaldırılmış reelliğe sahip baş üstü göstergesi, kavisli ekrana sahip dijital gösterge oturumu ve oldukça değişik bir direksiyonun bulunduğu kabine ulaşım sağlıyor.

Ayrıca Bkz. “Yeni Ford Puma’nın tanıtılacağı tarih belirli oldu”

Ortadan motorlu bir vasıta olan BMW Vision M Next konseptinde 2.0 litre dört silindirli benzinli birim ve iki elektrik motorundan bir önde bir arkada oluşan plug-in hybrid sistemi bulunuyor. Toplamda 600 at efor üreten bu sistem, taşıtın 0-100 kilometre/s süratlenmesini 3 saniyede bitirmesine ve maksimum 300 kilometre/s sürate erişmesine ihtimal veriyor. Arkadan itişli veya dört tekerlekten sürükleyişli olarak kullanılabilen taşıtın performansı Boost+ modu kısa süreliğini çoğaldırılabiliyor. BMW Vision M Next konseptinin saf elektrik modunda 100 kilometre ilerleyebildiği de gelen bilgiler arasında.

Foto Galeri | 26 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.