“Ağır” sürücülere özel hazırlanan elektrikli bisiklet: New Leaf 3.0

Bu sefer daha evvel görmediğimiz bir odakta hazırlanan Zize imzalı New Leaf 3.0 elektrikli bisiklet modeli karşımızda bulunuyor.

Günümüzde her birey ve lüzum için bir elektrikli bisiklet bulunuyor. Zize tarafından geliştirilen New Leaf 3.0 modeli ise spesifik olarak yüksek kilolu sürücülere odaklanıyor. Hazırlanan bu bisiklet bir hayli eşinden değişik olarak bütün 250 kilogram taşıyabiliyor. Hemen hemen tüm rakiplerinden takribî 150 kilogram kadar daha fazla taşıma kapasitesi getiren bisiklet, söylendiği kadarıyla havacılık sınıfı çelik bir gövdeye sahip ve bir hayli noktada kuvvetlendirilmiş çiftli irtibatlar kullanıyor. Minik ve büyük olmak üzere iki değişik gövde tipi bulunan ve büyük gövde tipi 2 metrenin üzerindeki bireylere bile uygun olan New Leaf 3.0, “Bafang” imzalı 750 W eforunda bir elektrik motoru kullanıyor. Bu motor maksimum 1.000 W efor verebiliyor. Merkezine 840 Wh batarya kutuyu konulan bisiklet, bununla sürücü ağırlığına ve kullanıma bağlı olarak 65 kilometre ila 80 kilometre arasında erim getiriyor. Bu da şehir içine hitap eden bir elektrikli bisiklet için aşırısıyla yeterli görünüyor. Modelin yerleşik balçıklıklara sahip olması da hoş ayrıntıları arasında yer alıyor.

New Leaf 3.0 elektrikli bisiklet ciddi arz görebilir

Bu yüksek ağırlığa özel planlanan ve bu surattan yüksek malzeme niteliğine sahip modelin maliyeti hipotez edebileceğiniz üzere yüksek. New Leaf 3.0 için şahısların yurt dışında bütün 6.650 dolar vermesi gerekiyor.