Almanya’da filmleri aratmayan hırsızlık teşebbüsü: Trenden Golf GTI çalmaya çalıştılar

Almanya'da filmleri aratmayan hırsızlık teşebbüsü: Trenden Golf GTI çalmaya çalıştılar

Almanya'da filmleri aratmayan hırsızlık girişimi: Trenden Golf GTI çalmaya çalıştılar Bütün Ebatta Gör  

Almanya’nın Münih şehrinde Hollywood filmlerini aratmayan bir hırsızlık teşebbüsü yaşandı. Hırsızlar, sıfır arabalarla yüklü bir trenin vagonundan gözlerine kestirdikleri yeni Volkswagen Golf GTI’ı çalmaya çalıştı.

Autobild’in haberine göre mevzubahisi vaka geçtiğimiz hafta yaşandı. Henüz kaç birey oldukları ve kimlikleri belirsiz hırsızlık zanlıları, sıfır arabaları taşıyan trenin vagonundaki yeni Volkswagen Golf GTI’ı gözlerine kestirdi. Harekete geçmek için karanlığın çökmesini bekleyen zanlılar, kendi yaptıkları rampayı vagona yükleyerek taşıtı raylara indirmeyi başardı.

Tasarının ikinci safhası galibiyetsiz oldu 

Tasarının ikinci düzeyinde, tren yolunun yanındaki bariyerlerden bir parça kesip taşıtı oradan çıkarmak vardı. Buna da evvelden hazırlıklı olan hırsızlar, taşıtı çaldıkları vagonun yanındaki bariyerden bir parça kesti. Fakat hesaba katmadıkları bir huysuzluk yaşandı. Kestikleri parça, taşıtın geçmesine yetecek büyüklükte değildi. Yeniden de çaldıkları Golf GTI’ı buradan geçirmeye çalışan hırsızlar, bariyerlere sıkışan taşıtı vazgeçmek zorunda kaldı.

Ayrıca Bkz. “Tesla’nın Gözcü Modu, bir hırsızlık zanlısının kısa zamanda tutulmasını sağladı”

Hadisenin yaşandığı Milbertshofen istasyonuna gelen polisler, Golf GTI’ı bariyerlerin arasında çalışır durumda buldu. Hazırlanan raporda, taşıta ve bariyerlere verilen hasarın binlerce dolar olduğu belirtildi. Takımların henüz hırsızlara dair bir iz bulamadığı ifade edildi.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.