Amerika Birleşik Devletlerinden Tesla’ya alüminyumda “ödenti muafiyeti” müjdesi

Amerika Birleşik Devletlerinden Tesla'ya alüminyumda "ödenti muafiyeti" müjdesi
ABD'den Tesla'ya alüminyumda Bütün Ebatta Gör
Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı, Tesla’nın Japonya‘dan ithal edilen alüminyuma uygulanan yüzde 10‘luk gümrük tarifesinden muaf yakalanma arzını kabul etti. Elektrikli araba işletmeyi, Nevada Gigafactory’de üretilen pil hücreleri için Nippon Light Metal Co’dan tedarik ettiği senelik 10 milyon kg alüminyumun “tasvire dışı” yakalanması için Nisan ayında bir müracaat yapmıştı. Bakanlık firmanın arzını bu ay onayladı.

Ayrıca Bkz. “Microsoft ve Intel, Huawei makinelere yardımlarını sürdüreceklerine söylediler”

Tesla, arzında batarya hücrelerinin Model 3‘ün yanı gizeme Powerwall ve Powerpack gibi enerji depolama sistemlerine efor sağlamak için kullanıldığını belirtti. Reuters’ın haberinde “Tesla, bu batarya cinslerinin tek Amerika Birleşik Devletleri üreticisi ve bu bataryaların tasarlanan imali önümüzdeki birkaç sene içinde dayanarak çoğalacak” ifadelerine yer verdi.
ABD'den Tesla'ya alüminyumda Bütün Ebatta Gör

Muafiyet 1 sene geçerli olacak

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı cevabında, Tesla’nın gereksinim dinlediği alüminyumun Amerika Birleşik Devletlerinde yeterli ve mantıklı bir ölçüde veya tatmin edici bir nitelikte üretilmediğini” kabul etti. Tesla’nın Nippon Light Metal Co‘dan aldığı 10 milyon kg alüminyum için uygulanması kararlaştırılan tasvire muafiyetinin süresi bir sene olacak.

https://www.engadget.com/2019/06/24/tesla-battery-cells-aluminum-exemption-japan-commerce-department/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.