Amerikan Posta Hizmetleri Müesseseyi, özerk posta dağıtım kamyonlarını sınıyor

Amerikan Posta Hizmetleri Müesseseyi, özerk posta dağıtım kamyonlarını sınıyor

Amerikan Posta Hizmetleri Kurumu, otonom posta dağıtım kamyonlarını deniyor Bütün Ebatta Gör

Amerikan Posta Hizmetleri Müesseseyi USPS, posta dağıtım hizmetlerinde kullanmak üzere TuSimple isimli teşebbüse ait özerk kamyonları sınamaya karar verdi. Müessese, TuSimple’ın kamyonlarını iki hafta vakitle test edecek.

Kaptan uygulama kapsamında şirket imali kamyonlar, USPS’in Phoenix, Arizona ve Dallas’ta bulunan dağıtım merkezleri arasında posta taşıyacak. Yetkililer, 1,600 kilometre’den uzun olan mesafenin beş kere kat edileceğini ifade ediyor.

Sektörün UPS ve DHL gibi öbür taşımacılık devlerinin de sınadığı usulü özümseyen USPS, bu sayede özerk taşıtların harekâtları ne biçimde basitleştireceğini, yakıt maliyetleri ile etraf lekeliliğini ne miktarda eksilteceğini ve güvenliği ne kadar artırabileceğini görme kaderi elde edecek. USPS, bahsi geçen usulün; çok fazla kamyon sürücüyü gereksinimi doğuran ve kısa bekleme vakitlerine sahip uzun mesafe rotaları için sınanması gerektiğine inanıyor.

Ayrıca Bkz. “Yeni yasa evveli, Amerika Birleşik Devletleri Etraf Koruma Müesseseyi’ndan hava lekeliliği tespit usulüne ayar”  

TuSimple için de ehemmiyetli olan mevzubahisi uyuşma sonucunda şirket, özerk teknolojilerini uzun mesafelerde test etme kaderi bulmuş olacak. Çünkü işletme, teknolojilerini Arizona’daki alıcılarıyla kısa mesafelerde sınayabiliyordu. İki haftalık sınama müddetince, kamyonlara iki taraftan da yetkililerin gözaltı edeceği ve bilgi toplayacağı bilgisi de paylaşılmış.  

TuSimple’ın kurucusu olan Dr. Xiaodi Hou yaptığı söylemede, “İnsanlaın robot taksileri kullanmaya başlamadan evvel, postalarının özerk kamyonlarla taşınacağını düşünmek çok coşku verici. USPS aracılığıyla elde ettiğimiz kaptan uygulama kaderi sayesinde, sistemimizin doğru çalıştığından emin olacağız ve böylece teknolojik gelişimimiz ile ticarileşme sürecimizi süratlendirebileceğiz.” ifadelerini kullanmış.

https://newatlas.com/akıl-postal-service-tusimple-mail-trucks/59776/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.