Apple araba projesi için daha önceki Tesla mühendisini bünyesine kattı

Apple araba projesi için daha önceki Tesla mühendisini bünyesine kattı
Apple otomobil projesi için eski Tesla mühendisini bünyesine kattı Bütün Ebatta Gör
Son birkaç yıldır Apple’ın sürücüsüz araba projesi üzerinde çalıştığını dinliyoruz. Geçtiğimiz aylarda, işletmenin yavaşlayan iPhone satışları sebebiyle özerk taşıt projesini sonlandırabileceği öne sürülmüştü. Apple henüz bu mevzuda bir söyleme yapmadığı için ne kadar reel olduğunu öğrenmiyoruz ancak işler tasarlandığı gibi ilerliyor gibi görünüyor.

Ayrıca Bkz. “Elektrikli Ford F-150 pickup, 570 tonluk tren vagonlarını çekti”

Bloomberg’in haberine göre Cupertinolu işletme araba projesi için bir başka ehemmiyetli adı daha işe aldı. Apple, daha önceki Tesla mühendislik idareyicisi Steve MacManus‘u bünyesine kattı. Tecrübeli mühendisin daha evvel Jaguar, Bentley ve Aston Martin gibi otomotiv sanayisinin lider şirketlerinde de çalıştığını belirtelim.
Apple otomobil projesi için eski Tesla mühendisini bünyesine kattı Bütün Ebatta Gör

Özerk taşıt projesi bütün anlamıyla bir gizem

MacManus, Tesla’da arabaların iç ve dış mühendisliğinden mesuldü. Ayrıca iç tasarım mevzusunda deneyimli olduğu belirtiliyor. Apple’da hangi misyonu üstleneceği emin değil. Bu arada Apple’ın özerk taşıt projesi üzerindeki gizem perdesi de henüz aralanmadı.
Bir ara işletmenin kendi arabayı üzerinde çalıştığı söyleniyordu ancak daha sonra özerk vasıtalara müteveccih teknolojiler geliştirdiği belirtildi. İşletme geçen ay özerk taşıt alanında çalışmalar yürüten Drive.ai adlı firmayı satın aldı. Ayrıca Apple’ın daha evvel Tesla’ya “ciddi bir öneri” yaptığı da konuşuluyor.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-07-22/apple-hires-tesla-engineer-with-interior-design-experience Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.