Apple sürücüsüz araba teşebbüsü Drive.ai’yi satın alabilir

Apple sürücüsüz araba teşebbüsü Drive.ai'yi satın alabilir
Apple sürücüsüz otomobil girişimi Drive.ai'yi satın alabilir Bütün Ebatta Gör
Özerk vasıtalara müteveccih çalışmalarını sürdüren Apple yakında Drive.ai isimli sürücüsüz araba işletmesini satın alabilir. The Information tarafından yayınlanan bir rapor, Cupertinolu teknoloji devinin bu yeni teşebbüsü bünyesine katarak daha da ilerlemek istediğini ortaya koydu.

Ayrıca Bkz. “Rivian elektrikli taşıtlar birbirlerini şarj edebilecek”

Mevzubahisi satın alım ile beraber Apple, Drive.ai’nin teknolojilerinden yararlanma bahtı yakalarken, onlarca Drive.ai mühendisi de Apple bünyesine katılacak. Drive.ai zati Şubat ayından beri bir akdikeni arıyordu. Firma şu anda Teksas’ta prototip servisleri için kaptan programlar yürütüyor.
Apple sürücüsüz otomobil girişimi Drive.ai'yi satın alabilir Bütün Ebatta Gör

Apple özerk taşıt işini ciddiye alıyor

Hem Apple hem de Drive.ai henüz mevzu ile alakalı yorum yapmadı. Ancak Drive.ai’nin işleri ayakta yakalamak için böyle bir karar aldığı belirtiliyor. Başka Bir Deyişle geminin yola devam edebilmesi için satılması bir lüzumluluk haline gelmiş. Drive.ai’yi bünyesine katmayı düşünen Apple, özerk vasıtalara müteveccih projelerine ne kadar umursadığını bir defa daha ortaya koymuş oldu.

https://techcrunch.com/2019/06/06/apple-reportedly-exploring-acqui-hire-of-self-driving-startup-drive-ai/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.