Audi, Amerika Birleşik Devletleri’deki ilk elektrikli arabasını yangın riski suratından geri sürüklüyor

Audi, Amerika Birleşik Devletleri’deki ilk elektrikli arabasını yangın riski suratından geri sürüklüyor
Audi, ABD’deki ilk elektrikli otomobilini yangın tehlikesi yüzünden geri çekiyor Bütün Ebatta Gör
Audi tarafından yapılan bir söylemeyle e-Tron SUV modelleri, gönüllü olarak geri çağırılıyor. İşletmenin ilk bütün elektrikli modeli, batarya sistemindeki bir tasarım yanılgısı suratından tehlike taşıyor ve takribî 540 taşıt toplatma kapsamına giriyor. Bu sayı, Audi’nin Nisan’dan bu yana yaptığı toplam satış rakamının yarısı.
Audi söylemesine göre kablo ağındaki bir yanılgı nedeniyle etkilenen modellerde batarya hücreleri arasında yangına sebebiyet verebilecek nem birikiyor. Şimdiye kadar bu tip bir yangın ya da iletişimli yaralanma alana gelmedi fakat Audi’nin Bloomberg’e yaptığı söylemeye göre dünya çapında beş değişik gidişatta “pil arıza ışığı” bu nedenle yandı.
Ayrıca Bkz. “Sisli havalarda İHA’ların gözü MİLSAR ve Saldırı helikopterine yeni göz MİLDAR hakkında her şey”

Ağustos ayına kadar arızanın giderilmesine müteveccih bir çözüm üretmeyi öngören işletme, bu geri çağırma sırasında CNET’e göre taşıtı satmaya devam edecek.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-06-10/audi-recalls-first-electric-vehicle-in-u-s-on-battery-fire-tehlike Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.