Audi e-tron teslimatlarının gecikmesi alıcıları ayaklandırdı

Audi e-tron teslimatlarının gecikmesi alıcıları ayaklandırdı
Audi e-tron teslimatlarının gecikmesi müşterileri ayaklandırdı Bütün Ebatta Gör
Audi, ilk bütün elektrikli arabayı e-Tron’un teslimatları mevzusunda büyük kasvet yaşıyor. Ön sipariş veren Norveçli alıcılar ise firma ödeme arz ettiği için siparişlerini iptal edemiyorlar. Daha fazla beklemeye tahammülü olmayan alıcılar %8 oranında para cezası ödememek için gecikmeyi kabullenmek zorunda kalmış gidişattalar.

Ayrıca Bkz. “Elektrikli Porsche Taycan’ın kabini ilk kere görüntülendi”

Audi yakın zamanda taşıt teslimatlarına başlayamazsa firmanın içinde bulunduğu gidişat daha da makûsa gidecek. Gecikmenin başlıca sebebi LG Chem‘den yeterince batarya tedarik edilememesi. Dahası da var. Audi e-Tron‘un üretildiği fabrikalar günde sadece altı saat çalışıyor. Gecikmeye tesir eden değişik bir iç sorunun ise emekçi grevi olduğu bildiriliyor.
Yaşanan tüm bu kasvetler, Tesla Model Y ve değişik rakip elektrikli SUV modellerinin e-Tron’dan evvel piyasaya sürülmesine neden olabilir. Audi e-Tron’u erken teslim almak isteyenler için firmanın hali hazırda sunmuş olduğu “Fast Track” sistemi ile çözüm üretilebilir. Ancak bunda da zorlayıcı bazı koşullar var.
Audi e-tron teslimatlarının gecikmesi müşterileri ayaklandırdı Bütün Ebatta Gör

Audi daha pahalı versiyona mı yönlendiriyor?

Audi e-Tron’u hiç beklemeden teslim almak isteyenlere müteveccih bu sistemden yararlanmak isteyenler vasıtanın Advanced Plus kutusunu satın almak zorunda. e-Tron’un Norveç’teki başlangıç maliyeti 74.000 dolar. Fast Track varyantı ise 95.000 dolar maliyet yaftayı taşıyor. Alıcılara göre firma böyle yaparak siparişini iptal etmek isteyenleri daha pahalı bir versiyon almaya ya da ceza ödemeye zorluyor.
Ön sipariş veren potansiyel müşterilerin iptal istemesi gidişatında ödemeleri gereken para cezası 6.800 dolar etrafında. Dolayısı ile rezervasyon yaptıran bir hayli alıcının Audi’nin taşıtı teslim etmesini beklemekten başka takati yok.

https://www.teslarati.com/tesla-rival-audi-etron-delivery-delays-fines-canceled-orders/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.