Audi’den gizeme dışı konsept: AI:Trail quattro

Bakan Sreyli söyledi: Otobanlardaki sürat limiti çoğalabilir

Audi'den sıra dışı konsept: AI:Trail quattro Bütün Ebatta Gör

Audi, otomotiv sektörünün geleceği noktayı gösteren konseptlere bir yenisini daha ilave etti. Offroad becerisiyle özerk sürüş teknolojisini bir araya getiren Audi AI:Trail quattro konsepti görücüye çıktı.

2017’de Aicon ile başlayan AI konsept serisinin devamı olarak karşımıza çıkan Audi AI:Trail quattro konseptinin her bir tekerleğinde elektrik motoru bulunuyor. Söz mevzusu motorlar toplamda 435 at efor ve 1,000 Nm tork üretiyor. Vasıtanın pil kapasitesi söylenmemiş fakat asfaltta 400 ila 500 km arası, arazide ise 250 kmye kadar sürüş erimine sahip olduğu altı çizilen özellikler arasında. Konseptin maksimum sürati ise 130 kilometre/s.

Ayrıca Bkz. “2020 Land Rover Defender, çağdaş bir 4×4 olarak geri döndü”

Günümüz taşıtlarından oldukça değişik bir gövde yapısına sahip olan Audi AI:Trail quattro konsepti, çevresindeki sırçalar ve transparan oturumlar sayesinde neredeyse her istikamete görüş ihtimali sunuyor. Konseptin tavanı da tamamen sırçadan oluşuyor. Dışarıdan aşırısıyla fütüristik görünmesine karşın minimalist bir kabine sahip olan taşıtta devasa ekranlar bulunmuyor. Sadece yan ayna vazifeyi gören iki ufak ekrana yer verilirken, direksiyonun hemen arda entegre edilebilen uslu telefon da ekran vazifeyi görüyor. Böylece vasıtanın tüm işlevleri uslu telefon üzerinden çalıştırılabiliyor.

Audi'den sıra dışı konsept: AI:Trail quattro Bütün Ebatta Gör

Ebatları Audi Q3 ile eş olan AI:Trail quattro konseptinin uzunluğu 4.15 metre, genişliği 2.15 metre, yerden yüksekliği ise 34 cm. Ayrıca taşıtta ananesel farlar yerine matrix LED aydınlatmalara sahip beş ufak drone bulunuyor. Bunlar tavandaki portbagajın üzerinde değişmez durabildiği gibi uçarak da yolu aydınlatabiliyor. Ayrıca üzerlerindeki kamera sayesinde elde ettikleri görüntüyü sürücünün uslu telefonuna yansıtabiliyorlar.

Audi AI:Trail quattro konsepti, Frankfurt Araba Fuarı’nda ziyaretçilerin alkışına sunulacak.

Foto Galeri | 36 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.