Bakan Sreyli söyledi: Otobanlardaki sürat limiti çoğalabilir

Bakan Sreyli söyledi: Otobanlardaki sürat limiti çoğalabilir

Bakan Soylu açıkladı: Otoyollardaki hız limiti artabilir Bütün Ebatta Gör

Kısa zaman evvel bir radyo programına misafir olan İçişleri Bakanı Süleyman Sreyli, otobanlardaki sürat limitlerine dair ehemmiyetli bir söylemede bulundu. Sreyli, önümüzdeki sene otobanlardaki sürat limitinin artırılabileceğini belirtti.

Trafik kazaların büyük bir kısmının artık yol hatasından değil sürücü kusurundan kaynaklandığını ifade eden Sreyli, kazaları eksiltebilecek etkenlerin devreye alınmasıyla mümkün vefat ve yaralanmaların da eksildiğini belirtti. Bu seneki amaçlarının trafik kazalarındaki vefat oranını eksiltmek olduğunu laflarına ilavelerken, bunun sağlanması gidişatında otobanlardaki sürat limitinin de çoğalabileceğini söyledi.

Ayrıca Bkz. “Mercedes-Benz Vision EQS konsepti tanıtıldı: Geleceğin elektrikli lüks sedanı”

İçişleri Bakanı’nın mevzuyla alakalı söylemesinin devamı şöyle: “Bu değerlendirmelerden sonra Eriştirme Bakanlığımızla da görüşüp bu adımı atmaya çalışacağız. Yollarımızın standartlarının yüksek olması bizim açımızdan ehemmiyet taşımaktadır. 120 kmyi yüzde 5 ya da 6’lık çoğalışla yükseltip toplam hoşgörüsüyle birlikte 140 km en üst limit sağlayabilme ihtimaline sahip olma güzergahında bir değerlendirmemiz var.“

Otobanlardaki sürat limiti şuan 120 kilometre/s ve bu kıymet hoşgörüyle beraber 132 kilometre/s’e erişiyor. Bu kaideye uymayarak 132 kilometre – 156 kilometre arası süratle gidenlere 535 TL, 156 kilometre – 180 kilometre arası sürat yapanlara 608 TL, 180 kilometre ve üzerine ise 4002 TL cezai harekât uygulanıyor.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.