Barış Cankı

2020 Skoda Octavia'nın kokpitinden ilk fotoğrafı görüntü geldi

Elon Musk, merakla beklenen Tesla Pickup için kesin tarih verdi Bütün Ebatta Gör

Elon Musk, Tesla hayranlarının merakla beklediği elektrikli pickup modeli için bu kere kesin tarih verdi. Musk, “Cybertruck” olarak adlandırdığı Tesla pickup üzerindeki örtünün 21 Kasım tarihinde Los Angeles’ta kalkacağına söyledi.

Tanıtımına iki hafta gibi kısa bir vakit kalan Tesla pickup ile alakalı elimizde hala net bir görüntü yok. Şimdilik sadece bağımsız tasarımcıların hayali çalışmaları ve Musk’ın “Blade Runner filminden fırlamış gibi görünecek” şeklineki açıklamasına kanaat etiyoruz. Bunun yanı gizeme Musk, Tesla pickup için “geleceğin zırhlı personel taşıyıcısı” biçiminde bir belirlemede daha bulunmuştu.

Ayrıca Bkz. “Türk tasarımcıdan “Tesla pickup” için etkileyici tasarım çalışması”

Tesla pickup’ın 6 şahsiyet geniş bir kabine sahip olacağını belirten Musk, Amerika Birleşik Devletleri pazarında full-size pickup sınıfına girecek elektrikli modelin 136 ton sürükleme kapasitesine sahip olacağını iddia etmişti. Bunun dışında Tesla pickup’ın iddia edilen özellikleri 800 kmye kadar sürüş erimi, çift motor meskeni ile dört tekerlekten çekiş sistemi, devingen süspansiyon ve satış maliyetinin 50 bin dolardan az olacağı.

Elon Musk, elektrikli Tesla pickup ile doğrudan Amerika Birleşik Devletleri’nin popüler modeli Ford F-150’ye rakip olmayı kastediyor. Tesla CEO’sunun bu seneki paydaşlar buluşmasında F-150’nin müthiş bir vasıta olduğu, üretecekleri pickup modelinin de en az onun kadar marifetli olmasını istediği mevzusunda söylemeleri ortaya çıkmıştı. Musk mevzubahisi buluşmada “Şayet F-150 yapıyorsa, Tesla pickup da yapmak zorunda” biçiminde konuşmuştu.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.