Bir Tesla taşıtı daha park halindeyken yandı

Bir Tesla taşıtı daha park halindeyken yandı

Bir Tesla aracı daha park halindeyken yandı  

21 Nisan’da Tesla Model S araba, Çin’in Şangay kentinde park halindeyken alev topuna dönmüş ve vaka üzerinden iki hafta geçmeden bir başka Tesla taşıtı ise Amerika Birleşik Devletleri’nin San Francisco kentinde alevlere yenik düşmüştü.

Honk Kong merkezli Apple Daily gazetesine göre ise üçüncü bir vasıta, Honk Kong’da bulunan bir alışveriş merkezinin otoparkında yandı. Paylaşılan bilgilere göre ölü veya yaralının bulunmadığı vaka, vasıta park edildikten takribî 30 dakika sonra hakikatleşmiş. 12 Mayıs tarihinde alana gelen vakaya ait CCTV kayıtlarına elde göre taşıtta üç kere patlama hakikatleştiği iddia ediliyor. Model S’in 85 KWH dual power versiyonunda çıkan yangın, takribî 45 dakikada söndürülebilmiş.

Ayrıca Bkz. “Suni zekâ hakimiyetli drone’lar, yakında AB hudutlarında devriye dolaşabilir”  

Yangının nedeninin anlaşılamadığı ve Tesla yetkililerine erişen Reuters haber ajansının ise işletme kanalından fotoğrafı bir yanıt alamadığı ifade ediliyor. Vasıta sahibine ve CCTV kayıtlarına erişmeye çalışan haber ajansının bu gayretleri de neticesiz kalmış.

Tesla’dan söyleme bekleniyor 

Daha evvel de vasıta yangınları nedeniyle başı ağrıyan Tesla’nın yaşadığı meseleler, daha çok kaza sonrası veya vasıta şarj olurken alana gelmişti. Ancak taşıtların park halinde ve şarjda olmadığı halde yanmaları, mevzubahisi yangınları daha da ehemmiyetli hale getiriyor.

Tesla vasıta sahipleri ise işletmenin acilen bir söyleme yapmasını bekliyor.

https://www.reuters.com/article/akıl-tesla-china-hongkong/tesla-car-catches-fire-in-hong-kong-parking-lot-media-idUSKCN1SK0G1 Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.