BMW 2 İvedisi Gran Coupe kamuflajlı olarak tutuldu

BMW 2 İvedisi Gran Coupe kamuflajlı olarak tutuldu

 

Kuzey Kutup Dairesi yakınlarında havalar oldukça soğuk ve karlı. Başka Bir Deyişle bir vasıtanın kış testlerine tabi yakalanması için ideal bir civar. Bütün de bu yönde kış testi için yollara çıkan BMW 2 İvedisi Gran Coupe, kamuflajlı olarak kameralara tutulmaktan kurtulamadı. Bu ufak sedan bir arazi taşıtı değil. Ancak, resimlerden anlaşıldığı kadarıyla karlı yollarla başa çıkmakta oldukça iyi.
 

Geçen sene de Avrupa yollarındaydı

Bunlar 2 ivedisi Gran Coupe’nin ilk defa gördüğümüz resimleri değil elbette. Geçtiğimiz sene de Avrupa yollarında test edilirken görüntülenmişti. İki taşıtta da mavi fren kaliperleri dikkat sürüklediğinden, bu prototiplerin bir çeşit performans modeli olduğu neticesini çıkarabiliriz.
 

BMW yeni taşıtını gizleyebilmek için oldukça yoğun bir kamuflaj kullanmış. Ancak, görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla üstteki meyilli ön farlar ve alttaki geniş hava girişleriyle beraber oldukça atletik bir görünüm elde edilmiş. Arka kısımda bulunan karlar suratından ne yazık ki bu taraf hakkında yorumda bulunmak pek muhtemel olmuyor.

 
Ayrıca Bkz.Harley Davidson nihayet ilk elektrikli motosikletini onayladı
 
 

UKL platformu üzerine geliştirilecek

Tasarımın yanı gizeme BMW 2 ivedisi Gran Coupe modelinin işletmenin Mini’den ödünç aldığı önden sürükleyişli UKL platformu üzerini oturtulacağını öğreniyoruz. BMW’nin bu modelde 2.0 litre turboşarjlı dört silindir motor ve sekiz ileri otomatik şanzıman kombinasyonunu kullanacağı düşünülüyor. Ayrıca, Avrupa yolları için üç silindirin de bir opsiyon olması mevzubahisi. 2 İvedisi Gran Coupe’nin Mercedes-Benz CLA ve Audi A3 ile müsabakası için dört tekerden çekiş sisteminin de bir alternatif olması temenniler arasında.
 

Alman üreticinin 2 İvedisi Gran Coupe’yi bu senenin sonlarında görücüye çıkaracağı düşünülüyor. Hemen ardından da 2019’un ilk aylarında satışa çıkarılması bekleniyor.