BMW 2 Serisi Gran Coupe 24 Temmuz’da tanıtılabilir

BMW 2 Serisi Gran Coupe 24 Temmuz'da tanıtılabilir

BMW 2 Serisi Gran Coupe 24 Temmuz'da tanıtılabilir Bütün Ebatta Gör

BMW’nin Gran Coupe ailesini şimdiye kadarki en minik modelle genişletmeye hazırlandığını uzun zamandır öğreniyoruz. 2 Serisi Gran Coupe olarak adlandırılan taşıt, Bavyeralı üreticinin Mercedes-Benz CLA’ya yanıtı olacak.

BMW 2 Serisi Gran Coupe’nin kamuflajlı prototiplerini şimdiye kadar pek çok defa gördük. Fakat bu seferki aralarında en dikkat çekici olanı. Gri tonlarından çok daha canlı renklere geçiş yapan kamuflajda ayrıca ehemmiyetli bir ileti de gizli. Ön kapılara denk gelen kısımlardaki QR kod bizleri BMW’nin internet sitesine yönlendiriyor ve taşıtın 24 Temmuz’da tanıtılabileceğini öğreniyoruz.

Ayrıca Bkz. “Volkswagen yeni manuel şanzımanını tanıttı: İlk defa Passat’ta kullanılacak”

Yeni BMW 1 Serisi ile platform kardeşi olacak

BMW 2 Serisi Gran Coupe hakkında öğrenilenlere gelecek olursak, taşıtın yeni BMW 1 Serisi ile platform kardeşi olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca bu iki modelin tasarımları arasında da eşlikler mevcut. Ön farlar, geniş böbrek ızgara, ön tampon ve yan profilin arka kapılara kadar olan kısmını bu eşlikler arasında gösterebiliriz. BMW 2 Serisi Gran Coupe’nin en etkileyici kısmı diyebileceğimiz arka tarafta da ince LED stoplar dikkat sürüklüyor.

BMW 2 Serisi Gran Coupe 24 Temmuz'da tanıtılabilir Bütün Ebatta Gör

Resimlerdeki büyük egzoz çıkışlarına, jantlar arasından görünen M damgalı mavi kaliperlere ve dargın ön tampona baktığımızda karşımızda duran versiyonun M235i xDrive olduğunu söyleyebiliriz. Serinin en tepesinde bulunan bu modelin 306 at efor ve 450 Nm tork üreten 2.0 litre dört silindirli turbo motor ve 8 ileri Steptronic Sport otomatik şanzımanla kombine edilmesi bekleniyor. Bu ikiliye sahip M135i xDrive’ın 0-100 kilometre/s süratlenmesi 4.8 saniye sürüyordu. Dolayısıyla M235i’de de buna eş bilgiler beklemek muhtemel.

BMW 2 Serisi Gran Coupe’deki motor gamının geri kalanı 1 Serisi’ndekilerle aynı olacak. Bu da eforları 116 ile 306 at arasında değişen üç ve dört silindirli benzinli veya dizel motorlar görebileceğimiz anlamına geliyor. Taşıtın internet sitesinde belirtildiği gibi önümüzdeki hafta tanıtılacağını düşündüğümüzde, Frankfurt Araba Fuarı’nda sergilenmesine kesin gözüyle bakabiliriz. 

Foto Galeri | 20 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.