BMW, X2 Convertible fikrine sıcak bakıyor

BMW, X2 Convertible fikrine sıcak bakıyor
 
Geçtiğimiz sene Alman araba devi yukarıyada gördüğünüz X2 modelini duyurdu. X1 modeline oldukça yakın olan bu taşıt, yalnızca ondan azıcık daha büyük ve daha atletik bir görünüme sahip olmasıyla ayırt ediliyor. Ayrıca modelin önden sürükleyişli versiyonları da yakında yollarda olacak. Son çıkan haberlere göre ise BMW, Range Rover Evoque’un üstü açılır versiyonuna ilgi duyan kitleyi amaç alan yeni bir model peşinde: BMW X2 Convertible.
 
 
Ayrıca Bkz.Apple’ın kurucularından Steve Wozniak: Elon Musk’a veya Tesla’ya inanmıyorum 
 

Çalışmalar tüm süratiyle devam ediyor

 

İspanya’dan Motor.es’in haberine göre BMW bu mevzuda oldukça kararlı fakat henüz fotoğrafı olarak yeşil ışık yanmış değil. Çıkan haberlere göre işletme bu mevzuda ufak çaplı bir çalışma yürüttü ve ehemmiyetli rakamda alıcı X2 Convertible fikrine pozitif yanaştı. Bu mevzu ile alakalı daha büyük bir çalışmanın ise hala devam ettiği söyleniyor. Şayet ikinci olurluk tahlili de pozitif sonuçlanırsa yeni model için imzalar atılacak.

 
 
 

BMW’nin aynı zamanda klasik bir iki kapılı X2 modelini de düşündüğü iddia ediliyor. Ancak, bunun convertible görüşü yanında pek eforlu olduğu söylenemez. Çünkü Land Rover iki kapılı Evoque modelinden artık bıraktı. Mini ise Paceman modeliyle bir cinsli dikiş yakalatamadı.

 

X2 Convertible modelinin nasıl bir görünüme sahip olacağı şimdilik bilmece. X2 modeli BMW 2 serisiyle aynı uzunluğa sahip. Yerden yüksekliği ise neredeyse bir hatchback modeliyle karıştırılabilecek seviyede. Yeni modelin ise şimdilik yalnızca 2 serisinden azıcık daha uzun olacağı öğreniliyor.