BMW’nin elektrikli i3’ü yenileme tasarıyı yok

BMW'nin elektrikli i3'ü yenileme tasarıyı yok
BMW'nin elektrikli i3'ü yenileme planı yok Bütün Ebatta Gör
Alman araba devi BMW, i3 isimli elektrikli hatchback modelini yenilemeyecek. Altı sene evvel ilk çıkışını yapan araba bu haliyle birkaç sene daha üretilmeye devam edilecek. Financial Times’a konuşan BMW satış ve pazarlama mesulü Pieter Anekdota, mevzuyla alakalı ehemmiyetli söylemelerde bulundu.

Ayrıca Bkz. “Hibrit motorlu Mercedes A 250 e Türkiye’ye geliyor”

Tecrübeli idareyici bu kararı elektrikli arabaya müteveccih arzın simgesi sebebiyle verdiklerini söyledi. Anekdota “i3’ün halefi için rastgele bir özel tasarımız yok. Altıncı senesinde i3 gerçekten çok iyi gidiyor. Bu senenin ilk yarısındaki satışlar geçen senenin aynı yarıyılına göre yüzde 21 arkasıydı” dedi.
BMW'nin elektrikli i3'ü yenileme planı yok Bütün Ebatta Gör

BMW i3 mevcut haliyle birkaç sene daha satılacak

2013’te piyasaya sürülen BMW i3, bugüne kadar dünya genelinde 150 binden fazla sattı. Araba üreticileri arzı yine canlandırmak ve en son teknolojilere geçim sağlamak için yedi senelik satış sonrasında modellerini yeniliyorlar.
Bu açıdan bakıldığında i3 için yalnızca bir sene kalmış gibi görünüyor. Ancak BMW, ilk elektrikli arabasını bu haliyle birkaç sene daha satmaya devam edecek.

https://www.ft.com/content/b680db8a-d623-11e9-a0bd-ab8ec6435630 Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.