BYTON iddialı geliyor: Dev ekran, 480 kilometre erim ve bir kahve içme zamanında haftalık şarj

BYTON iddialı geliyor: Dev ekran, 480 kilometre erim ve bir kahve içme zamanında haftalık şarj
Çin merkezli elektrikli araba teşebbüsü Future Mobility Corp‘un beynelmilel markası BYTON, önümüzdeki hafta Amerika Birleşik Devletlerinde ilk elektrikli arabasının örtüsünü kaldıracağına söyledi. Ayrıca arabayı 2019’da Çin’de piyasaya sürdükten sonra 2020’de Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa‘ya getirme tasarılarının olduğunu da doğruladı.
 

Ayrıca Bkz.BMW X6’ya rakip geliyor: Audi Q8 test edilirken görüntülendi

Geçtiğimiz sene Tesla, BMW ve Nissan‘dan bir grup idareyici Future Mobility Corp. isimli yeni bir elektrikli vasıta firmayı kurmuştu. Çin’de bulunan firma Tesla’da ehemmiyetli bir yatırımı bulunan Tencent Holdings tarafından destekleniyor. Eylül ayında BYTON markasını duyuran firma 482 kilometre erim ve şimdiye kadar bir vasıtada yer alan en büyük ekrana sahip olduğu vurgulanan bütün elektrikli crossover modeliyle alakalı teaser’lar yayınladı.
 

480 kilometre erim, özerk sürüş ve dev ekran

BYTON bugün vasıtanın önümüzdeki hafta CES 2018‘de tanıtılacağını sarihlerken aynı zamanda ilk elektrikli taşıtına ait yeni teaser görseller paylaştı. Firma ayrıca vasıtanın imali ve öbür pazarlara sunulma tasarılarına ait bilgiler verdi. Mevzuyla alakalı yapılan söyleme şu biçimde:
 
“BYTON’un uslu elektrikli arabaları, firmanın Çin’in Nanjing şehrindeki fabrikasında üretilecek ve 2019’da Çin’de satışa sunulacak. Araba 2020 senesinde Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da satışa sunulacak. BYTON’un daha sonraki sedan ve çok emelli taşıtı MPV aynı platforma dayalı olarak planlanacak ve üretilecek.”
 
BYTON vasıtanın özerk sürüş teknolojisine sahip olacağını ve makine öğrenimini kullanacağını söyledi. Bir başka hoşluğu ise şarj süresi olacak. Firma sürücülerin bir kadeh kahvenin tadını çıkaracak vakitte vasıtalarını kent içi kullanımda bir hafta yetecek eforla şarj edebileceklerini iddia ediyor. Resmi tanıtım 7 Ocak tarihinde CES’de reelleşecek.