Cervelo ortaklığıyla asfalta inen yeni Lamborghini yarış bisikleti

Cervelo R5 üzerine geliştirilen Lamborghini yarış bisikleti, markanın kuruluş yıldönümü ile beraber Aventador SVJ’nin sürat rekoruna selam gönderiyor.

Şu gizemeler Fransa Bisiklet Turu’nun coşkusuyla sıcaklıklı günler içerisinde olan bisiklet dünyasında yeni model atakları da gelmeye devam ediyor. Kısa müddet evvel Specialized’ın Tarmac SL7 ile ses getirdiği pazarın adı da Cervelo olacak. Geçtiğimiz süreçte çokça gördüğümüz araba üretici ortaklığının yeni bir mahsulü olarak karşımıza çıkan Cervelo R5, Lamborghini Aventador SVJ‘nin Nürburgring sürat rekorundaki çizgilerini üzerinde taşıyor. Cervelo R5 Automobili Lamborghini Edition ismiyle pazara sunulan model, ortaklığın niteliğinde olduğu gibi üst seviye komponentlerle göz dolduruyor.

Öne çıkan özellikleriyle Cervelo R5 Automobili Lamborghini Edition

İtalyan üreticinin kuruluş tarihi olan 1963’e bir yollama olarak toplamda yalnızca 63 tane üretileceği açıklanan bisikletin yaradılış sürecinde yalnızca İtalyan komponentlerinin özellikle seçim edildiğini görüyoruz. Üzerinde Campagnolo Super Record EPS grupset ile gelen bisiklette Deda Elementi gidon ve Fizik Aliante su baskına. seçim ediliyor. Parçaların yürüyen aksam kısmına geçtiğimizde de bizleri yeniden Campagnolo karşılıyor. Campagnolo Bora One karbon fiber jant seti burada merkezi oluştururken lastik ayağında ise Vittoria Corsa Pro kullanılıyor. Tanıtımıyla beraber satış süreci de başlatılan modelin yurt dışında 18.000 dolarlık yafta maliyeti bulunuyor.

Alakanızı çekebilir

Lamborghini Huracan EVO Spyder