Chevrolet’in yeni güvenlik tedbiri, emniyet kemeri takmayı lüzumlu hale getiriyor

Chevrolet'in yeni güvenlik tedbiri, emniyet kemeri takmayı lüzumlu hale getiriyor
Chevrolet'in yeni güvenlik önlemi, emniyet kemeri takmayı zorunlu hale getiriyor Bütün Ebatta Gör
Sürücü kurslarında öğretilen ilk şeylerden biri de hiç şüphe yok ki otomobile bindiğimizde ilk yapmamız gereken şeyin emniyet kemerini takmak olmasıdır. Ne yazık ki bununla beraber bir hayli birey de bu güvenlik tedbiri almayıp, emniyet kemeri takmadan trafiğe çıkıyor. Ancak Chevrolet’in yeni taşıtlarında bu lüzumlu bir hale geliyor.
Ayrıca Bkz. “Apple artık iPhone aktüellemesinin aygıtı yavaşlatabileceği mevzusunda uyaracak”

Vasıta sürüş moduna geçmiyor

Buckle to Drive olarak adlandırılan bu sistem Chevrolet arabalara ilave edilecek yeni güvenlik tedbirlerinden biri. Bu özellik, vasıta emniyet kemeri takılana vitesin Park modundan Sürüş modune geçmemesini sağlıyor. Firma, özellikle genç sürücülerin emniyet kemeri takmamasını yasaklamak için bu özelliğin geliştirildiğini belirtiyor. Ancak erişkinlerin de hisseyi büyük.

Yeni özelliğin 2020 Chevrolet Traverse, Malibu ve Colorado araba modellerinde standart bir özellik olması bekleniyor. Chevrolet güvenlik mühendisi Tricia Morrow mevzuyla alakalı olarak yaptığı söylemede: “Buckle to Drive, genç sürücüleri en başından tehlikesiz sürüş alışkanlıkları geliştirmeye teşvik etmek için planlanan Chevrolet’in en yeni özelliği.” ifadelerini kullandı. Chevrolet ayrıca, Amerika Birleşik Devletlerindeki gençlerin en fazla vefat sebebi olarak motorlu vasıta kazalarını gösterdi. Sadece 2017 senesinde 14.955 yaşamın, emniyet kemeri sayesinde kurtarıldığı da belirtiliyor.

https://media.chevrolet.com/media/akıl/en/chevrolet/home.detail.html/content/Pages/news/akıl/en/2019/may/0521-btd.html Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.