Çin özerk taşıtlar için otoban inşaatına başlıyor

Çin özerk taşıtlar için otoban inşaatına başlıyor
Çin otonom araçlar için otoban inşaatına başlıyor Bütün Ebatta Gör
Özerk vasıtaları çok daha yaygın hâle getirme niyetine müteveccih saldırılar yapan Çin, son olarak da yalnızca bu cins taşıtlar için 100 kilometre uzunluğunda bir otoban inşaatına başlayacak.
FutureCar tarafından yapılan habere göre, Pekin ve Xiongan arasında projelendirilen otoban 2020 senesinde kullanıma açılacak. Özerk taşıtlar için olan şeritlerde uslu sensörlere sahip olacak bu yolda sürat limiti ise 120 kilometre/s olacak.
Ayrıca Bkz. “OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro modellerinin tanıtım tarihi ortaya çıktı”
Rapora göre 2020 senesinde Çin’de yeni vasıtaların yarısı bir cins özerk sürüş işlevine sahip olacak. Özerk vasıtalara özel şeritlerin varlığı ise ulusun ve üreticileri bu teknolojiye yönelişine katkı sağlayacak. Çin ayrıca C-V2X isimli sensörleri ülkenin %90’ına 2020 senesinde yerleştirmiş olma niyetini de kendisine koydu. Bu sensörler, etrafla ve taşıtlarla alakalı bilgileri öbür vasıtalara aktaracak ve vasıta üreticilerinin yaşamlarını basitleştirirken sürüş güvenliğini çoğaldıracak.
https://thenextweb.com/cars/2019/04/15/how-chinas-new-highway-for-self-driving-cars-will-boost-its-av-ambitions/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.