Çin üretimi 25 bin dolarlık Tesla dünya genelinde satılacak

Hyundai ve Kia ile anlaşamayan Apple'ın otomobil projesine Nissan da yanaşmadı Tam Boyutta Gör

Apple‘ın elektrikli otomobil projesi konusunda Hyundai ve Kia ile başarısız işbirliği girişimlerinin ardından yeni bir bilgi sızdırıldı. Financial Times‘ın raporuna göre Apple, Nissan işbirliği görüşmeleri ilerleme kaydetmeden sonlandırıldı.

İlginizi Çekebilir Avatar Volkswagen CEO’su: Yaklaşan Apple Car’dan korkmuyoruz

Ayrıca Bkz. “Tesla Semi elektrikli kamyon, bekleneden az menzil sunan pil ile gelecek”

Yayınlana rapora göre Apple’ın, Nissan Motor ile yaptığı görüşmelerin olumsuz sonuçlanmasının en büyük nedenlerinden biri, Japon otomotiv şirketinin otonom araçlar konusunda henüz istenen seviyeye ulaşmamış olması. Dolayısı ile üst yönetim seviyesine ulaşılmadan önce müzakerelerin erken sonlandırıldığı iddia ediliyor. Bir diğer neden olarak da Nissan’ın, kendi tüketici kitlesinin sadakatini olumsuz etkileceğini düşündüğü için, fason üretici statüsüde olmak istememesi.

Hyundai ve Kia ile anlaşamayan Apple'ın otomobil projesine Nissan da yanaşmadı Tam Boyutta Gör

Nissan otonom sürüş teknolojilerinden zayıf

Nissan’ın COO’su Ashwani Gupta, Financial Times’a yaptığı açıklamada, şirketin araç geliştirme ve üretme konusundaki tüm çabalarının, markanın kendi müşterilerinin memnuniyetine dönüşmesi gerektiğini söyledi. Nissan’ın otonom sürüş alanında diğer şirketlerle ortaklığa açık olduğu ve şimdilik bu şirketlerden aldığı otonom sürüş teknolojilerini kendi ürünlerine uyarlama planları olduğu belirtiliyor.

Apple ve Nissan arasında bir işbirliği söylentileri kısa bir süre için Nissan hisselerinde bir yükselişe neden oldu. Ancak Reuters ile yapılan bir röportajda Japon üreticinin temsilcileri Apple ile herhangi bir görüşme yapılmadığını söylediler. 

https://www.reuters.com/article/us-autos-tech-apple-nissan/nissan-says-not-in-talks-with-apple-over-autonomous-car-project-idUSKBN2AF02N

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Abone ol

Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir