Çinli Kandi K27, 8 bin dolarlık fiyatıyla Kaliforniya’daki en ucuz elektrikli araç olacak

Çinli Kandi K27, 8 bin dolarlık fiyatıyla Kaliforniya'daki en ucuz elektrikli araç olacak Tam Boyutta Gör

Elektrikli araç dünyasının kalbi diyebileceğimiz Çin’de neredeyse her gün yeni bir elektrikli araç markası doğuyor. Üstelik bu markalar zamanla ülke sınırlarına sığmayıp Avrupa ve ABD gibi başka pazarlara açılmanın yollarını arıyor.

Çinli marka Kandi de başka pazarlara açılmak için ABD’de şansını denedi ve sonunda K27 isimli küçük elektrikli otomobilin Kaliforniya yollarına çıkarabilmek için gerekli izinleri aldı. Bu sayede ABD’de satılan ilk Çinli elektrikli otomobil olma ünvanını kazanan Kandi K27, ayrıca Kaliforniya’daki tüketici için sınıfının en ucuz seçeneği olacak.

İlginizi Çekebilir Avatar 160 km menzile sahip arazi odaklı elektrikli motosiklet: Volcon Grunt

Çinli Kandi K27, 8 bin dolarlık fiyatıyla Kaliforniya'daki en ucuz elektrikli araç olacak Tam Boyutta Gör

Kandi K27’nin fiyatını ilk etapta 20.499 dolar olarak açıklayan şirket, kısa sürede bu fiyatın yüksek olduğunu anlamış ve 17.499 dolar olarak güncellemişti. Ülkede elektrikli otomobiller için 7.500 dolara varan vergi indirimi mevcut ve Kandi K27 de bu indirimden faydalanabilen araçlardan biri. Dolayısıyla fiyatı 10 bin dolara kadar düşüyor. Kaliforniya’daki fazladan 2 bin dolarlık teşviki de kattığımızda Kandi K27’nin fiyatı 8 bin dolara kadar düşüyor.

Ayrıca Bkz. “Ekim ayında 2. el otomobilde en çok ilan verilen marka ve modeller”

Yalnızca 3.45 metre uzunluğa sahip dört kişilik bir şehir otomobili olan Kandi K27’de 17,7 kWh‘lık küçükbir batarya paketi bulunuyor. Otomobilin sürüş menzili ABD’de geçerli olan EPA ölçümlerine göre 95 kilometre ve maksimum 100 km/s hıza çıkabiliyor. Bataryanın şarj süresi ise 240V AC şarj ile 7 saat olarak açıklandı. Yani en ucuz seçenek olsa bile Kandi K27’nin bu özelliklerle ABD’de ciddi satış rakamlarına ulaşması biraz zor görünüyor.

Foto Galeri | 8 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir