Çinli Lynk & Co’nun crossover coupe modelinden ilk fotoğrafı görseller geldi

Çinli Lynk & Co'nun crossover coupe modelinden ilk fotoğrafı görseller geldi

Çinli Lynk & Co'nun crossover coupe modelinden ilk resmi görseller geldi Bütün Ebatta Gör

Geçtiğimiz günlerde küresel pazarda satışa sunacağı kompakt SUV modeli Icon’u tanıtan Geely, bu kere de alt markası Lynk & Co ile gündemde. Çinli firma, yeni crossover coupe modelinin ilk fotoğrafı görsellerini paylaştı.

Lynk & Co’nun mahsul gamındaki beşinci model olacak taşıt, 2020’nin ilk yarısında Çin’de tanıtılacak. Yeni crossover coupe’ye markanın ad taktiği kapsamında Lynk & Co 05 ismi verilmesi bekleniyor. Çünkü bundan evvelki crossover’lar 01 ve 02 ismini taşırken, sedan modele 03, gelecek hatchback modele de 04 adı verildi.

Ayrıca Bkz. “Citroen’den elektriğe ilk adım: Yeni C5 Aircross Hybrid”

Teknik olarak Lynk & Co 01’in coupe versiyonu olarak belirleyebileceğimiz 05 ile alakalı görsellere baktığımızda oldukça tanıdık bir ön tasarım ile karşılaşıyoruz. Çinli markanın sembolü haline gelen ızgara tasarımı ve dağılınmış farlar, Lynk & Co 05 modelinde de karşımıza çıkan ayrıntılar arasında. Arka çaprazdan çekilen görüntüye baktığımızda ise geriye doğru alçalan tavanı, büyük jantları, LED stopları, arka spoyleri ve çift egzoz çıkışına konut sahipliği yapan asabi difüzörü ile oldukça adaleli bir taşıt görüyoruz.

Lynk & Co 05, markanın öbür dört modeli gibi Geely ve Volvo iş birliğiyle geliştirilen CMA platformunu kullanacak. Vasıtanın motor alternatifleriyle alakalı henüz bir söyleme yapılmadı. Fakat 180 atlık 1.5 litre üç silindirli turbo birim ve 254 atlık 2.0 litre dört silindirli turbo birimlerin alternatifler arasında yer alması mümkün. Dört tekerlekten sürükleyişli ve hibrit versiyonlarında alternatifler arasında olması bekleniyor.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.