Citroen C-ZERO İçin Şimdiden 800 Sipariş Aldı

Dünkü Mitsubishi i-MiEV haberimizde de belirttiğimiz gibi Mitsubishi i-MiEV-Citroen C-ZERO ve Peugeot iOn Kasım ayının sonlarından itibaren Avrupa’da satılmaya başlayacak. Citroen bu büyümelerden hemen sonra yaptığı söylemede yeni elektrikli modeli C-ZERO için bütün bütününe 800 adet sipariş aldığını duyurdu.

Gelecek ay içerisinde sipariş edilen C-ZERO’ları teslim etmeye başlayacağını söyleyen Citroen, siparişlerin çoğunun filo işletmelerinden geldiğini duyurdu. 400 C-ZERO Avusturya’daki Raiffeisen Leasing firmasına, 53’ü Danimarka’daki Choose KONUT firmasına, kalanlardan kimileri ise Almanya, İsviçre, Belçika ve Fransa’daki kimliği saklı yakalanan alıcılara teslim edilecek. Büyük bir alakayla bu vasıtayı bekleyen Norveçli tekil alıcılardan ise yalnızca 63 tanesi ilk C-ZERO’lara sahip olabilecek. Kısa yarıyıl vasıta kiralama işletmelerinden National/Citer de Citroen ile bir uyuşma imza attı. Siparişlerin erişmesiyle şirket filosuna bütün olarak 250 adet C-ZERO katmış olacak.

Markanın öteki bir yeşil vasıtayı Berlingo First Electrics de Citroen’i mutlu edecek gibi gözüküyor. Citroen, Berlingo First Electrics için filoda kullanılmak üzere 400 adet sipariş aldı. Pille kuvvetlendirilmiş bu Berlingoların 250 tanesi Fransa Posta Bürosuna La Poste, 140 tanesi ise Raiffeisen Leasing firmasına teslim edilecek. Şimdilik filo satışlarından hoşnut gözüken Citroen, C-ZERO ve Berlingo First Electrics modellerinin imal kapasitelerinin çoğalmasıyla tekil alıcılara olan satışların yükselmesini umuyor.