Dacia Duster’ın pickup versiyonu onaylandı: 2019’da tanıtılacak

Dacia Duster'ın pickup versiyonu onaylandı: 2019'da tanıtılacak

Dacia Duster'ın pickup versiyonu onaylandı: 2019'da tanıtılacak Bütün Ebatta Gör

Güney Afrika’da satılan Renault Oroch 
Romanyalı üretici ülkemizde de satılan ikinci jenerasyon Dacia Duster modelinin pickup versiyonunu üretmeye hazırlanıyor. Yapılan fotoğrafı söylemeyle homologasyon sürecine girdiği belirtilen Duster pickup’ın 2019 sonunda Avrupa’da tanıtılması bekleniyor.

Mevzubahisi söyleme Renault Ticari Vasıta kısmının Romanya direktörü Dominant Boutehra’dan geldi. Ülkenin önde gelen yayınlarından 0-100.ro’ya görüşme veren Boutehra, Dacia Duster pickup’ın onay sürecine girdiğini ve 2019 seneyi bitmeden tanıtılacağını fotoğrafı olarak onayladı. Yeni pickup modelinin Güney Afrika’da satılan yeniden Duster esaslı Renault Oroch’tan bağımsız olacağını vurgulayan Boutehra, daha iş odaklı ve ekonomik bir modelle harcayıcının karşısına çıkacaklarını belirtti.

Dacia Duster'ın pickup versiyonu onaylandı: 2019'da tanıtılacak Bütün Ebatta Gör
Geçen sene gösterilen prototip 

Dacia’nın yeni Duster pickup modelinin yapımı için Romturingia ile iş birliğine gideceği söylendi. Romanyalı karoser üreticisi 2014 senesinde Duster’ı pickup’a çevirmiş ve 500 adet hudutlu yapımla satışa sunmuştu. Yeniden aynı işletme geçtiğimiz sene ikinci jenerasyon Duster’ın pickup prototipini Hannover Ticari Taşıtlar Fuarı’nda sergilemişti. Hemen üstte gördüğünüz resim de bu prototipe ait.

Ayrıca Bkz. “Volkswagen T-Roc Türkiye’de satışa sunuldu: İşte maliyeti ve özellikleri”

Dacia Duster pickup hakkındaki bilgiler fotoğrafı ama şimdilik çok kısıtlı. Taşıtın motor alternatifleri henüz muhakkak olmasa da kaputun altında 1.5 litre dCi ve yeni 1.3 litre TCe motorlara yer verileceği düşünülüyor. Duster pickup’ın tek kabinli mi yoksa çift kabinli mi olacağı henüz öğrenilmiyor. Aynı biçimde 4×4 alternatifinin standart mı yoksa opsiyon mu olacağı da muhakkak değil. Tüm bu ayrıntıların ilerleyen zamanlarda ortaya çıkması bekleniyor. Bizi takipte kalın.

Foto Galeri | 9 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.