Dünyanın en süratli zırhlı taşıtı ile tanışın: Audi RS7 Sportback

Dünyanın en süratli zırhlı taşıtı ile tanışın: Audi RS7 Sportback

Dünyanın en hızlı zırhlı aracı ile tanışın: Audi RS7 Sportback Bütün Ebatta Gör

Zırhlı taşıt dendiğinde askeri taşıtlar dışında usumuza ilk olarak büyük ve lüks sedanlar veya SUV’ler geliyor. Maksimum güvenlik için planlanan bu taşıtlar, kullanılan ağır materyaller sebebiyle yüksek süratlere erişemiyor. AddArmor adlı şirket ise güvenliğin yanında sürati de ön tasarıda yakalamış ve Audi RS7 Sportback’i dünyanın en süratli zırhlı vasıtasına dönüştürmüş.

Popüler tuning şirketi APR tarafından elden geçirilen Audi RS7 Sportback modelinde APR Plus Stage II ismi verilen bir sistem kullanılmış. Bu sistem sayesinde vasıtadaki 4.0 litre V8 motorun 760 at efor ve 1085 Nm tork üretmesi sağlanmış. Zırhlı RS7 Sportback’in 0-100 kilometre/s süratlenmesini 2.9 saniyede bitirdiği ve maksimum 325 kilometre/s sürate erişebildiği de verilen bilgiler arasında.

Ayrıca Bkz. “Continental, yakıt tüketimini %20 oranında eksilten 48V hibrit sistem geliştirdi”

Zırhlı RS7 Sportback’in bu denli süratli olmasında kullanılan materyallerin tesiri büyük. Vasıtanın etkileyici performansına gölge düşürmek istemeyen AddArmor, balistik zırh çeliğinden %60 daha hafif olmasına karşın ondan 10 kat daha eforlu olduğu söylenen polikarbonat levha kullanmış. Vasıtanın sırçaları da balistik sırça ve polikarbonat karışımından oluşan çok tabakalı özel sırçalarla değiştirilmiş. Tüm bunlar vasıtanın ağırlığına yalnızca 91 kilogram ilave ederek .44 Magnum gibi hafif silahlara karşı B4 Seviyesi Koruma sağlamış.

Dünyanın en hızlı zırhlı aracı ile tanışın: Audi RS7 Sportback Bütün Ebatta Gör

Vasıtanın kapı kolları elektrik şoku veriyor

Audi RS7 Sportback’in gövdesindeki zırh dışında aksiyon filmlerini aratmayan özellikleri de mevcut. Göz yaşartıcı spreyler, özel bir sis perdesi sistemi ve ‘sonik silah’ bunların en dikkat sürükleyenleri arasında. Ayrıca taşıtta havacılıktan esinlenilen âmâ edici ışıklar, patlak yol alabilen lastikler Run Flat Tyre, şok silahı gibi elektrik şoku veren kapı kolları, mayın/patlama tespit sistemi, 360 derece gece görüş kamerası ve gaz maskeleri bulunuyor.

Zırhlı RS7 Sportback modeli 205 bin dolardan satışa sunuluyor. Bu da zırhlı vasıtanın standart modele mukayeseyle 91 bin dolar daha pahalı olduğu anlamına geliyor.

Foto Galeri | 22 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.