Elektrikli Ford F-150 pickup, 570 tonluk tren vagonlarını çekti

Elektrikli Ford F-150 pickup, 570 tonluk tren vagonlarını çekti

Elektrikli Ford F-150 pickup, 570 tonluk tren vagonlarını çekti Bütün Ebatta Gör

Elektrikli vasıtaların imal bandına çıkmadan evvel uçak sürükleyerek gövde şovu yapması sanki moda oldu. Bunun son misalini Mini Cooper’ın elektrikli versiyonunda görmüştük. Eş bir reklam projesi de Ford’dan geldi. Elektrikli F-150 pickup prototipi 570 tonluk tren vagonlarını çekti.

Ford geçtiğimiz sene yaptığı söylemede 2022 senesine kadar 16 elektrikli model piyasaya süreceğini belirtmişti. Bu vasıtalardan en ehemmiyetlisi de Ford F-150’nin tamamen elektrikli versiyonu. İlk etapta mevzubahisi taşıtın hibrit olarak 2020 senesinde satışa sunulması bekleniyordu. Fakat kısa müddette tasarılar değişti ve tamamen elektrikli F-150 için düğmeye basıldı.

Ayrıca Bkz. “Çinlilerin Daimler’deki hisseyi gelişiyor: Firmanın yüzde 5’i BAIC’e satıldı”

Tanıtım tarihi hakkında bilgi verilmeyen elektrikli Ford F-150’nin kamuflajlı ajan görüntülerini daha evvel görmüştük. Fakat prototipler ilk defa bugün fotoğrafı olarak karşımıza çıktı. Elektrikli Ford F-150 prototipi, modelin 42. sene dönümüne izafeten 42 tane F-150’nin uzunluğuna denk gelen 10 adet çift katlı tren vagonu çekti. Ford F-150 modelleriyle doldurulan vagonların toplam ağırlığının 570 ton olduğu açıklandı.

Not: Gerçek sürükleme harekâtı 4:19’dan itibaren başlıyor 

Tamamen elektrikli Ford F-150’nin özellikleri henüz emin değil. Fakat videodan anlaşıldığı kadarıyla Ford, alıcılarının elektriğe geçişin performans kaybı anlamına gelmediğini öğrenmesini istiyor. Çekiş kapasitesi de bunun en iyi misallerinden biri.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.