Elektrikli Porsche Taycan’ın kabini ilk defa görüntülendi

Elektrikli Porsche Taycan'ın kabini ilk defa görüntülendi

Elektrikli Porsche Taycan'ın kabini ilk kez görüntülendi Bütün Ebatta Gör

Alman üretici Porsche’nin takribî üç yıldır üzerinde çalıştığı ilk bütün elektrikli modeli Porsche Taycan’ın kabini ilk defa kameralara yansıdı. Taycan Forum’da paylaşılan görseller, Taycan’ın kabin kısmında sona yanaşıldığını ve konsol tasarımının konseptten imale geçişte pek değişmediğini gösteriyor.

Porsche Taycan’ın kabin görüntülerine bakıldığında, üç sene evvel tanıtılan Mission E konseptine büyük oranda benzediği göze çarpıyor. Konsolun ortasından ön yolcunun önüne kadar uzanan geniş bir bilgi-cümbüş ekranına yer veriliyor. Sürücü ve ön yolcuyu ayıran kısma baktığımızda ise en üstte geniş bir havalandırma, hemen altında ise klima ayarlamalarının yapıldığı başka bir dokunmatik ekran karşımıza çıkıyor.

Ayrıca Bkz. “Ferrari artık Maserati arabalar için motor üretmeyecek”

Konsept vasıta ile Porsche Taycan arasındaki eşlikler sürücü tarafında da devam ediyor. Sportif üç kollu direksiyonun kullanıldığı kısmın hemen sol tarafında büyük bir Start/Stop düğmesi göze çarpıyor. Kavisli ve oval yapıdaki dijital gösterge panelinin de varlığını sürdürdüğü konsolun merkezinde bulunan süreölçer/saat ayrıntıyı da Sport Chrono kutusuna işaret ediyor. Fakat Porsche modellerinde opsiyonel olarak sunulan bu kutu için henüz fotoğrafı bir onay gelmiş değil.

Elektrikli Porsche Taycan'ın kabini ilk kez görüntülendi Bütün Ebatta Gör

Serinin en üstünde ‘Porsche Taycan Turbo’ bulunacak

Elektrikli Porsche Taycan’ın değişik yapılandırmalarla satışa sunulacağı fotoğrafı olarak onaylandı. Bu versiyonların en tepesinde “Turbo” modeli yer alacak. Porsche Taycan Turbo’da ön ve arka tekerleklere efor veren iki elektrik motoru bulunacak. Toplamda 600 at efor üreten bu motorlar Taycan’ın 0-100 kilometre/s süratlenmesini 3.5 saniyenin altında bitirmesine olanak verecek. Porsche Taycan Turbo’nun sürüş erimi 500 km etrafında olacak.

Sürüş testlerine devam edilen elektrikli Porsche Taycan’ın tanıtımı Eylül ayında yapılacak. Porsche, tanıtımdan sonraki ilk sene 20 bin adet Taycan üretmeyi tasarlıyor.

https://www.taycanforum.com/threads/taycan-production-interior-spied.302/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.