Elektrikli sedan Lucid Air’ın yapım versiyonu Nisan’da tanıtılacak

Elektrikli sedan Lucid Air'ın yapım versiyonu Nisan'da tanıtılacak

Elektrikli sedan Lucid Air'ın üretim versiyonu Nisan'da tanıtılacak Bütün Ebatta Gör

Lucid Motors, 2016 senesinde 643 kilometre erim ve 1.000 at efora sahip lüks bir elektrikli sedan araba tanıtmıştı. Kaliforniya merkezli işletme şimdi de Lucid Air adlı modelin yapıma hazır versiyonu sahneye çıkarmaya hazırlanıyor.

İlginize Sürükleyebilir Avatar Mercedes yüzde 100 elektrikli SUV modelini tanıttı: Karşınızda Mercedes-Benz EQC

Ayrıca Bkz. “Avrupa Birliği, surat tasvire teknolojisini menetmeyi tasarlıyor”

Lucid, elektrikli sedan arabasının yapım versiyonunu Nisan ayında tanıtacağına söyledi. Bu da vasıtanın 8 Nisan’da başlayacak 2020 New York Araba Fuarı‘nda sergilenme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu gösteriyor.

Elektrikli sedan Lucid Air'ın üretim versiyonu Nisan'da tanıtılacak Bütün Ebatta Gör

Rezervasyon fiyatı 1.000 dolar

Lucid henüz arabanın teknik özelliklerine söylemedi ancak Air’in değişik teçhizat seviyelerinde sunulması bekleniyor. İşletme daha evvel, 60 bin dolar başlangıç maliyeti ile satılacak giriş seviyesi versiyonun 400 at efor üretebileceğini söylemişti ancak bunun hala geçerli olup olmadığını öğrenmiyoruz.

Lucid Air’in imali, 2020’nin sonlarında Arizona‘daki yeni fabrikada yapılacak. Elektrikli sedan arabayı satın almak isteyenler 1.000 dolarlık rezervasyon fiyatını ödeyerek sıraya girebiliyorlar.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman çevrim dışı dahi okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir