Elektrikli SUV yapımı için Toyota ve Subaru ortaklık kuruyor

Elektrikli SUV yapımı için Toyota ve Subaru ortaklık kuruyor

Elektrikli SUV üretimi için Toyota ve Subaru ortaklık kuruyor Bütün Ebatta Gör

Toyota ve Subaru, iki firmanın da kendi markaları altında üretecekleri SUV segmentindeki arabalar için ortak bir elektrikli vasıta platformu kuracaklarını duyurdu.

Son senelerde hibrit taşıtlar üretmek maksadıyla da toplanan iki işletmenin elektrikli vasıta pazarında ise rakiplerinin gerisinde kaldığı öğreniliyordu.

Ayrıca Bkz. “Türkiye Fizik Olimpiyat Ekibi, Avrupa şampiyonu oldu”  

Firmalar yaptığı söylemede, “Elektrikli vasıta pazarındaki süratli başkalaşıma ayak uydurmak için ananesel usullerin ötesine geçerek yeni bir iş modeli oluşturmak gayesindeyiz. İki firmanın da deneyimlerinin bir araya getirileceği bu modelde ilk olarak bir BEV Battery Electric Cars – Akülü Arabalar platformu oluşturulacak. Değişik segmentlerdeki arabalara entegre edilebilecek bahsi geçen platform sayesinde C ve D sınıfı sedanlar ile SUV segmenti taşıtlar üretilebilecek.” ifadelerini kullanmış.

2021 senesinde yollara çıkabilir 

Yapılan söylemelerde elektrikli SUV’ları ne zaman yollarda görebileceğimiz ile alakalı bir bilgi ise bulunmuyor. Ancak yakın geçmişte, Toyota’nın 2021 senesinde ilk elektrikli vasıtasını piyasaya süreceği haberleri sektörde yankılanmıştı. Subaru’nun da Toyota ile eş bir takvim izleyerek 2021 senesini ilk elektrikli vasıtayı için maksat seçtiği öğreniliyordu.

İşletmelerin yapacakları yeni ilanları kaçırmamak için bizleri takip etmeye lütfen devam edin.

https://electrek.co/2019/06/06/toyota-subaru-partner-electric-sus/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.