Elon Musk, 645 kilometre erimli Tesla modelinin çok yakında geleceğine söyledi

Elon Musk, 645 kilometre erimli Tesla modelinin çok yakında geleceğine söyledi
Elon Musk, 645 km menzilli Tesla modelinin çok yakında geleceğini açıkladı Bütün Ebatta Gör
Sürücülerin elektrikli araba kullanma mevzusundaki kararsızlarından birinin de erim endişesi olduğunu söyleyebiliriz. Sürekli şarj edilmesi gereken ve kısa erim sunan elektrikli arabalar, teknoloji büyüdükçe yerini uzun erimli modellerine vazgeçiyor ve bunlardan biri de Tesla.
Ayrıca Bkz. “Mazda’nın elektrikli arabayı 2020 senesinde gelecek”

Yeni bir model mi olacak?

Tesla CEO’su Elon Musk geçtiğimiz gün tertip edilen paydaşlar buluşmasında bu mevzuyla alakalı ehemmiyetli bir söylemede bulundu. Musk önümüzdeki yarıyılda 645 kilometre 400 mil menizili olan bir Tesla modelinin satışa sunulmasının çok uzakta olmadığını belirtti. Şu anda Tesla Model 3 tek bi şarjla 500 kilometre gidebilirken, en uzun erime sahip Model S 595 kilometre‘ye kadar sürüş ihtimali sağlıyor.
Elon Musk, 645 km menzilli Tesla modelinin çok yakında geleceğini açıkladı Bütün Ebatta Gör

Ayrıca yanaşmakta olan ikinci jenerasyon Roadster‘ın ise takribî 1.000 kilometre‘lik bir erime sahip olacağı ifade ediliyor. Musk’ın söylemelerinde, 645 kilometre erime sahip yeni bir modelin mi geleceği yoksa mevcut modellere bir aktüelleme mi yapılacağı ise net değil. Tesla’nın seneler evvel aldığı uzun erimli elektrikli arabalar için pil tescilinin, Musk’ın bu söylemeleriyle beraber yaşama geçmesi de, elektikli araba teknolojisi açısından pozitif bir büyüme.

https://www.businessinsider.my/tesla-400-miles-range-coming-soon-elon-musk-2019-6/?r=US&IR=T Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.