En kapsamlı DDoS hamleyi

En kapsamlı DDoS hamleyi

Spamhaus’a yapılan hücumu Norton by Symantec en kapsamlı DDoS hamleyi olarak belirliyor

Spamhaus’un maruz kaldığı DDoS hamlesi, internet iletişiminin ağırlaşması ve dünyanın bir hayli yerindeki milyonlarca internet kullanıcısının internet ulaşımını kaybetmesi gibi bir hayli hasara neden oldu.  
 
Şayet siz de çok yakınlarda internet süratinizde bu cins bir yavaşlama hissettiyseniz, şimdiyek adarki en büyük siber ataklardan birine maruz kalmış olabilirsiniz. Atak daha çok Spamhaus’u hedefliyor, ancak hücumun neden olduğu internet problemi o kadar büyük bir kapsama dağıldı ki evrensel olarak tüm internet kullanıcılarını etkiliyor.
 
DDoS hücumları, siber kabahatliler tarafından kurban olarak seçilen bir sitede, o sitenin üstesinden gelemeyeceği bir trafik yaratarak siteyi tesirsiz hale getirmek üzereağ irtibatlı binlerce bilgisayarı  botnet kullanmaları yolu ile gerçekleşiyor.Bu cins hamleler yeni olmamasına karşın, Spamhus’a yapılan atak,  kapsam alanı bu denli geniş olan ilk DDoS hamleyi olarak tarihe geçiyor.
 
Bu hücumun neden en büyük DDoS hamleyi olarak kabul edildiği, hücumun nasıl tertip edildiği, internetin yavaşlaması üzerinde ne cins bir tesire sahip olduğu ve kullanıcıların korunmak için ne yapmaları gerektiği mevzusunda, Skype ya da telefon aracıyla Norton uzmanları ile konuşabilirsiniz.