Ferrari artık Maserati arabalar için motor üretmeyecek

Ferrari artık Maserati arabalar için motor üretmeyecek
Ferrari artık Maserati otomobiller için motor üretmeyecek Bütün Ebatta Gör
Kuşkusuz ki Maserati satın almanın en cezbedici yanlarından biri de motorunun Ferrari tarafından üretilmiş olması. Ancak bu gidişat yakında değişecek. Ferrari CEO’su Louis Camilleri firmanın finansal kazanımlarının değerlendirildiği buluşmada, Maserati’nin mevcut kontratın sona ermesiyle beraber Ferrari ile yaptığı motor tedarik uyuşmasını yenilemeyeceğini açıkladı.

Ayrıca Bkz. “İnsansı robot Atlas bu defa “balansıyla” kendine hayran vazgeçti”

Ferrari, Maserati için hem V6 hem de V8 motor birimleri üretiyordu. Bu büyüme İtalyan firmanın kazançlarına negatif yansıyacak olsa da Camilleri’ye göre bir anlamda iyi oldu. Tecrübeli idareyici “Maserati‘ye motor tedarik etmeyeceğiz. Bu bizim açımızdan oldukça iyi bir büyüme. Maserati’ye verilecek motorları geliştirmek için çalışan iş eforumuz artık kendi gerçek işimize yoğunlaşabilecek” dedi.
Ferrari artık Maserati otomobiller için motor üretmeyecek Bütün Ebatta Gör

Tedarik uyuşması 2022’ye kadar sona erecek

Camilleri devam eden mevcut motor tedarik uyuşmasının ne zaman sona ereceği mevzusunda kesin bir tarih vermedi. Ancak Maserati’nin tüm serisinin yenileneceği 2022’den evvel hakikatleşeceğini söyledi.
Maserati, GranTurismo modelinin yerini alacak Alfieri isimli bir spor araba çıkaracak. Buna ek olarak Levante‘den daha ufak bir SUV sunarak mevcut mahsul yelpazesini yine planlayacak veya aktüelleyecek.

https://www.fool.com/earnings/call-transcripts/2019/05/07/ferrari-nv-race-q1-2019-earnings-call-transcript.aspx Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.