Ferrari’nin yeni hibrit modeli takribî 1000 at eforla gelecek

Ferrari'nin yeni hibrit modeli takribî 1000 at eforla gelecek

Ferrari'nin yeni hibrit modeli yaklaşık 1000 beygir güçle gelecek Bütün Ebatta Gör

2019 takviminde beş yeni vasıta tanıtmak olan Ferrari’nin yeni hibrit modelini tanıtmasına rakamlı günler kaldı. İtalyan markanın LaFerrari’den sonra ikinci hibrit modeli olacak taşıtın Mayıs ayında tanıtılacağı söylenmişti. Bugün ortaya çıkan yeni bir ayrıntı, hibrit Ferrari’nin tanıtım gününü ve sahip olacağı eforu ortaya çıkardı.

Ferrari Chat forumunda ortaya çıkan fotoğrafı davetiyeye göre, Ferrari’nin yeni hibrit modeli 31 Mayıs tarihinde Maranello’da yapılan özel bir faallikte tanıtılacak. Fakat davetiyede bundan daha ehemmiyetli bir ayrıntı var. Davetiyedeki görselin hemen altındaki tümcede “1000 CV” ibaresi bulunuyor. Bu bedel takribî olarak 986 ata denk geliyor. Bu da elektrik takviyeli Ferrari modelinin neredeyse 1000 at efora sahip olacağı anlamına geliyor.

Ferrari'nin yeni hibrit modeli yaklaşık 1000 beygir güçle gelecek

Ferrari’nin yeni hibrit modelinde kullanılacak sistemin ayrıntıları henüz öğrenilmiyor. Ferrari Chat forumunda içten yanmalı motor olarak çift turbo V6 konuşuluyor. Fakat taşıtın LaFerrari’den daha eforlu olacağı düşünüldüğünde V8 birim kulağa daha manalı geliyor. Bunun yanı gizeme, Ferrari’nin V6 motorlu bir model üzerinde çalıştığı da öğreniliyor.

Ayrıca Bkz. “Citroen 19_19 konsepti tanıtıldı: 20 dakika şarjla 600 kilometre erim”

İtalyan markanın yeni taşıtında içten yanmalı motoru destekleyecek elektrik motorlarının rakamı da münakaşa mevzusu. Bazı kullanıcılar elektrik dayanağının üç motordan sağlanacağına inanırken, kimileri sadece bir elektrik motorunun bulunacağını söylüyor. Anlaşılan o ki teknik ayrıntılarla alakalı en doğru bilgiyi 31 Mayıs’taki tanıtımda bileceğiz. Ferrari’nin yeni hibrit modeline 600 bin euro maliyet biçtiği de gelen bilgiler arasında.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.